O výhre Wild nad Predators rozhodol v predĺžení Dumba

Minnesote sa podarilo vyhrať aj po ôsmy krát v rade vonku. V Bridgestone Aréne sa o to postaral víťazným gólom v Matt Dumba, a Wild tak zdolali Nashville 3:2 po predĺžení. V riadnom hracom čase  za Divochov dvakrát skóroval Charlie Coyle. Góman Devan Dubnyk opäť potvrdil formu, na výhre sa podieľal 25 zákrokmi. Od príchodu do St. Paul nastúpil už na 28 duelov v rade.

Nashville Predators – Minnesota Wild 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 ,0:1)

Góly a asistencie: 34. Josi (Forsberg), 35. Josi (Stalberg, Cullen) – 20. Coyle (Leopold, Vanek), 54. Coyle (Stewart, Niederreiter), 61. Dumba (Parise, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Dumba, Folin, Leopold, Spurgeon – Pominvile, Granlund, Parise – Stewart, Koivu (C), Niederreiter – Fontaine, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Bergenheim.

Skóre stretnutia otvorila Minnesota, minútu pred koncom prvej tretiny strelu Jordana Leopolda dotlačil do brány Coyle. Leopold si pri góle pripísal asistenciu a bol to preňho vôbec prvý bod v drese Wild po tom, čo pred uzávierkou prestupov prišiel z Columbusu.

V druhej časti zápasu Nashville otočil stav na 2:1, potreboval na to len dve striedania. V 34. minúte vyrovnal na 1:1 Roman Josi po peknej strele z prvej, ktorou vymietol pavučinu Dubnykovej brány. O 45 sekúnd neskôr Josi skóroval opäť, tentoraz pri prečíslení volil strelu zápästím, a keďže pred bránou Wild bolo veľa tiel, Josiho pokus prešiel do brány.

Ešte v prostrednej časti mohli Predátori odskočiť Divochom na dva góly, Erik Haula, Kyle Brodziak a Jonas Brodin však pri oslabení o dvoch hráčov odviedli skvelú prácu.

„To oslabenie 5 proti 3 bolo asi zlomovým bodom,“ skonštatoval tréner Wild Mike Yeo pre Wild.com. „Myslím si, že keby to dali na 3:1, mali by sme to veľmi ťažké. Ale bolo to výborné oslabenia z našej strany. Pred treťou tretinou sme sa cítili veľmi dobre.“

V prvých siedmych minútach tretej tretiny síce nevystrelili na brankára Preds Pekku Rinneho, postupne však začali predvádzať svoju hru a dočkali sa vyrovnania. Predĺženie si vynútil svojím druhým gólom v zápase Coyle, ktorého krížnou prihrávkou pekne našil Chris Stewart. Maldý útočník dal svoj 10. gól sezóny výbornou strelou príklepom.

Išlo sa tak do predĺženia, o osude ktorého sa rozhodlo už po 22 sekundách. Obranca Wild Ryan Suter si v obrannej tretine nádherne poradil s dvoma hráčmi súpera, založil útok, v ktorom pokračoval Zach Parise. Ten našiel Matta Dumbu a mladý obranca rozhodol o extra bode pre Minnesotu.

Dumba dal svoj siedmy gól v ročníku, v zápase odohral 21 minút v obrane s Jonasom Brodinom a bol najaktívnejším strelcom Wild v dueli s tromi strelami. Ušla sa mu poklona aj od Pariseho.

„Je úžasné vidieť, ako sa zlepšil rozvinul,“ povedal Parise o Dumbovi. „Dostáva viac a viac zodpovednosti a stále hrá lepšie a lepšie. Pre nás a náš tím je veľmi dobré, že hrá tak dobre.“

Spolu: 3 6 21 8:00 32 24 21 20 354 6 9

Jeden komentár k “O výhre Wild nad Predators rozhodol v predĺžení Dumba”

1. FeelWild napsal:

Neuvěřitelně napínavý zápas se sladkým koncem! Duby zase jen 2 goliky, úžasné!!!! Let’s go win THE CUP wild!