O víťazstvo v Toronte sa postarali gólmi fínski centri

Efektivita v presilovkách zabezpečila Minnesote v piatkovom zápase triumf nad omladeným Torontom. Wild domácich vo vyrovnanom dueli porazili 2:1 a obidva góly strelili v presilovkách. Divochom sa aktuálne početné výhody daria veľmi dobre, veď v posledných 11 zápasoch vonku v nich dali 13 gólov. Góly za Minnesotu strieľali hráči z Fínska, ktorých spolu v jednom tíme uvidíme aj na Svetovom pohári: Mikko Koivu a Mikael Granlund. Dôležitú úlohu pri tretej výhre Wild v rade zohral aj gólman Devan Dubnyk, ktorý predviedol 21 zákrokov.

Toronto Maple Leafs – Minnesota Wild 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 32. Koivu PP, 52. Granlund PP (Vanek, Suter) – 28. Gardiner (Greening, Corrado)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin– Scandella, Spurgeon – Reilly, Dumba – Parise, Koivu, Coyle – Jones, Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Porter, Stoll, Fontaine

Prvá tretina skončila bez gólov, a to hlavne kvóli brankárom. Dubnyk na strane Minnesoty aj Garret Sparks na strane Toronta vytiahli niekoľko skvelých zákrokov. V dobrej príležitosti napríklad po zadovke Pariseho neuspel Scandella, Dubnyk zas nedovolil streliť prvý gól v NHL mladíkovi Nylanderovi. V závere si gólman Wild poradil aj s nepríjemnou skrumážnou Leafs pre jeho bránou.

V druhej časti už padali aj góly. Do vedenia šlo domáce Toronto po perfektnej strele z prvej od Gardinera. Na vyrovnanie Wild využili druhú presilovku v zápase, trošku aj so štastím. Prihrávka Mikka Koiva pred bránu totiž nakoniec skončila v bráne. Napriek niekoľkým dobrým šanciam v ďalšom priebehu tretiny (najväčšiu mal Coyle) ďalší gól po 40 minútch nepadol, a tak tímy vstupovali do tretej tretiny za nerozhodného stavu.

Tretia dvadsaťminútovka priniesla niekoľko možností na skórovanie pre Minnesotu. Gól nedal novic v tíme Jones ani navrátilec po zranení Brodin, ktorý trafil tvrdou strelou len žrď. Potom však prišla presilovka Wild a v nej Vanek poslal skvelú krížnu prihrávku cez troch hráčov ku Mikaelovi Granlundovi, ktorý bez prípravy zakončil a prekonal Sparksa. Toronto v záverečných dvoch minútach v snahe vyrovnať skúsilo hru bez brankára, Wild na čele s Dubnykom však odolali a získali dve body. Určite im pomohlo aj to, že neboli ani raz vylúčení, čo sa Divochom stalo len po siedmykrát v histórii.