O těsné výhře nad Chicagem rozhodl Suter

Minnesota Wild napravila tři předchozí nezdary a konečně slaví zisk tří bodů. To je o to potěšující, že je získala proti diviznímu rivalovi Chicagu Blackhawks. S ním sehrála vyrovnanou partii, která našla rozhodnutí až v 53. minutě. Tehdy na konečných rozdílový gól na konečných 2:1 vstřelil Ryan Suter. Utkání se velmi povedlo Devanu Dubnykovi, jenž pochytal 30 nebezpečných střel. Dařilo se i bodově rozjetému Mikaelu Granludovi.

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Kane (Keith) – 5. Pominville (Granlund, Spurgeon), 53. Suter (Granlund, Parise)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Prosser, Dumba, Scandella, Spurgeon, Suter, Brodin – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Carter

Zasloužené vedení si Minnesotští vypracovali během první třetiny, v níž byli aktivnější a měli více gólových šancí. Do vedení poslal Wild v páté minutě Jason Pominville, který skóroval poté, co nedokázal Granlund usměrnit do sítě odražený kotouč. Za brankou se puku chopil právě Pominville a pohotovou otočkou kolem sítě lehce skóroval.
Aktivní Minnesota mohla přidat za chvilku druhý gól, když si Coyle dobře sjel za obranu na střílenou přihrávku, ovšem puk za Crawforda nedokázal umístit. Za hosty hrozil především Toews, jenž si dvakrát během úvodních dvaceti minut řítil na Dubnyka, v obou případech narazil na brankářovu výstroj. Zejména ve 14. minutě se musel Dubnyk činit, když proti střele chicagského kapitána vytáhl zákrok betonem.

Jestliže první třetina herně patřila Wild, pak druhou ovládli hráči Blackhawks. Hned po vhazování se do přečíslení dostal Krug s Daněm a právě proti slovenskému útočníkovi Dubnyk předvedl další vynikající zákrok reflexním betonem. Ve 25. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry a tehdy si nechal Koivu trestuhodně ve vlastním pásmu odebrat kotouč. Po přihrávce před branku, kde byl úplně volný Patrick Kane, volil chicagský ostrostřelec úspěšný pokus mezi betony.
Závěr třetiny patřil hostům, jelikož ti měli tři po sobě jdoucí přesilové hry. Jenže ani jedna nebyla využita. Divočina sice držela soupeře v pásmu, kromě tvrdé střely z hole Koiva, po níž se zaskvěla Crawfordova lapačka, toho ale moc nepředvedla.

Do závěrečné třetiny nastoupili svěřenci Mikea Yeoa s pořádnou vervou a už po minutě jel Parise s Granlundem do přečíslení. Parise vzal situaci na sebe, po střele z první byl však připraven Crawford. O chvilku později uháněl na branku Vanek, jenže byl tísněn obráncem, a tak se mu nepodařilo ani vystřelit. Nicméně do třetice všeho dobrého. Parise protečoval na útočné modré dlouhý pas na Granlunda, jenž jel sám na branku, položil si gólmana a byť nedokázal usměrnit kotouč do sítě a de facto jej zanechal na brankovišti vedle ležícího Crawforda, tak k volnému kotouči si sjel Ryan Suter a mezi dvěma hráči Chicaga dokázal vstřelit svůj čtvrtý gól v sezoně.
Blackhawks se snažili v závěrečných minutách, seč mohli. Po Hossově střele byl před brankou Wild pořádný zmatek a díky pohotovému Brodinovi se dostal puk do bezpečné vzdálenosti. Tentýž obránce hrál důležitou roli i při závěrečné power-play domácího mužstva, když pár desítek vteřin před koncem normální hrací zabránil na brankovišti Panarinově střele do takřka odkryté klece. Minnesota tak přečkala závěrečný tlak a může slavit zisk důležitých dvou bodů.