O prvý triumf na tripe sa Wild pokúsia v Bostone

Kým v troch domácich zápasoch sezóny Minnesota získala plný počet bodov, na štadiónoch súpera nevyhrala ešte ani raz z troch pokusov a získala jediný bod. Divosi chcú túto negatívnu štatistiku zlepšiť v Bostone, kde je tretia zastávka ich tripu po východnom pobreží USA. Podarí sa imdnes v noci od 01:00 premiérovo vonku vyhrať ?

 

V poslednom zápase (s Islanders prehra 3:6) sa Wild predstavili v úplne nových útočných formáciách, ktoré by mali ostať v platnosti aj pre dnešný súboj (s malými úpravami). Asi jediná lajna, ktorá trénera Boudreaua potešila, bola tá prvá v zložení Granlund, Koivu a Parise. Práve posledný menovaný strelil dva góly a dosiahol aj míľnik 300 gólov v NHL. Kouč Wild sa o jeho útoku vyjadril, že hrali ako superhviezdy.

V druhej formácii nastúpi Niederreiter s Coylom, v tretej Pominville a mladíci Eriksonn Ek a Pulkkinen a takzvanú checking line budú tvoriť Srewart, Zucker a center Dalpe.

Divochom budú aj dnes chýbať Spurgeon s Haulom, zo zadákom Spurgeonom sa to už však zlepšilo a v späť zostave by mohol byť vo štvrtok proti Buffalu.

Do brány sa dnes po jednozápasovej prestávke vráti jednotka Devan Dubnyk. Kuemper, ktorý chytal naposledy, proti Ostrovanom, inkasoval až päť gólov a svojím výkonom sklamal.

 

Boston Bruins

Medvede majú problém so zraneniami brankárov. Zranení sú Rask aj Chudobin, a tak na prvý zápas v sezóne a druhý v NHL nastúpi mladý Malcolm Subban, brat známejšieho P.K. A Bruins bude dnes chýbať aj skúsený útočník David Backes.

Porovnanie súperov

3-0-0-2 bilancia 3-0-1-2
8. miesto vo Vých. konferencii,
6 bodov
postavenie v tabuľke 4. miesto v Záp. konferencii,
7 bodov
Brad Marchand 9 bodov nejviac kan. bodov Parise, Suter 5 bodov
David Pastrňák 4 góly najlepší strelec Eric Staal 3 góly
Brad Marchand 6 asistencií najlepší nahrávač Ryan Suter 4 asistencie
Carlo, Chára, Liles 2 body najlepší obranca Ryan Suter 5 bodov
Brad Marchand +9 najlepší v +/- Christian Folin  +5
Brandon Carlo  (O) 2 body najlepší nováčik  Joel Eriksson Ek (Ú) 1 bod

Tuukka Rask 94,74 % (3 z.)
Anton Chudobin 84,91 (2 z.)

úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 91,30 % (5 z.)
Darcy Kuemper 86,44 % (2 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Parise – Koivu – Granlund
Niederreiter– Staal – StewartCoyle
Pulkkinen– Eriksson Ek – Pominville
Zucker – Dalpe – Stewart

Suter – Dumba
Scandella – Folin
Brodin – Prosser

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár