Novinky: Wild povolali Haulu a Kampfera, Niederreiter sa už zapojil do tréningu

Keďže olympijské  hry sú už oficiálne minulosťou, pozornosť sa už obracia na NHL a Wild. Keď Minnesota vo štvrtok odohrá zápas proti Edmontonu, začne sa séria 47 dní, počas ktorých divosi odohrajú 23 zápasov. My vám prinášame novinky po dnešnom tréningu.

Tréner Mike Yeo sa už teší na zápasy.

„Je to ako začiatok sezóny, každý ju chce začať na víťaznej vlne. teším sa na hru. Bola to pekná prestávka, ale už sme pripravený hrať,“ povedal Yeo.

Olympionici Mikael Granlund, Zach Parise a Ryan Suter sa do tréningu zapoja v stredu, Yeo a spol. dúfajú, že na najlepšej ceste k návratu bude už aj kapitán Mikko Koivu.

Koivu sa stále zotavuje z operácie, ktorú podstúpil kvôli zraneniu členka. Členok si poranil 4. januára v zápase s Washingtonom pri blokovaní strely. Zranenie ho obralo o olympiádu, kde mal byť hlavným ťahúňom tímu Fínska. Aj napriek zraneniami oslabenému tímu, Fíni získali bronz (Granlund nazbieral 7 bodov v šiestich zápasoch).

Dnes kapitán Wild prvýkrát od zranenia trénoval naplno, nie je však ešte známe, či bude hrať vo štvrtok.

„Je na ňom vidieť progres, odkedy sa vrátil,“ vyjadril sa Yeo. „Každý deň je silnejší a silnejší, a to je dobré znamenie.“

Yeo spomenul, že keby sa zápas hral dnes, Koivu by nehral. Našťastie to nie je ten prípad a Koivu aj tréner majú ešte na rozhodnutie pár dní. Ale Yeo povedal aj, že keď sa Koivu vráti, chcú ho mať v tíme po zvyšok sezóny.

„Aby som bol úprimný, bez debaty ho chceme späť, je veľmi dôležitou súčasťou tímu,“ vraví Yeo. „Ale rovnako tak chceme, keď sa vráti, aby bol v zostave na 100 percent alebo blízko k tomu. Dôležitejšie je, aby sme ho mali po zvyšok sezóny.“

Keď že Koivov status je stále neistý, Wild povolali z Iowy centra Erika Haulu. Haula odohral v tejto sezóne za Minnesotu 25 zápasov s bilanciou 4 body (2+2) a päť plusových bodov. Mladý Fín strávil olympijskú prestávku v AHL, kde za Iowy nazbieral v 7 zápasoch 10 bodov (5+5). Podľa Haulu bol jeho ofenzívny prejav o udržaní si sebavedomia.

„Myslím, že pred prestávkou som tu hral dobre a získal som aj sebavedomie,“ povedal Haula. „Bol som spokojný so svojou hrou a to sa prejavilo na mojej hre v Iowe.“

Spolu s Haulom Wild povolali z Iowy aj obrancu Stevena Kampfera ako šiesteho obrancu, keďže Ryan Suter má voľno a Marco Scandella trénuje individuálne. Scandella by sa mal pripojiť k tímu zajtra, nevie sa však, či do tréningu zasiahne naplno alebo s obmedzeniami.

Zatiaľ čo sa len teraz Suter, Granlund a Parise vrátili do Minnesoty po zápase o bronz medzi F9nskom a USA na olympiáde, jeden „Wild olympionik“ bol dnes späť na ľade: Nino Niederreiter vymenil dres Švajčiarska za ten minnesotský a prvýkrát trénoval s tímom po olympiáde.

Niederreiter si na svojej prvej olympiáde užíval atmosféru, športovcov z rôznych odvetví a všetky tie udalosti. Aj keď Nino za štyri zápasy nezaznamenal žiaden bod (Švajčiari vypadli v osemfinále s Lotyšmi), zaznamenal 10 striel na bránu, dva plusové body a ice-time 68:20, čo bolo najviac medzi útočníkmi Švajčiarska.

„Samozrejme, prehrali sme frustrujúci zápas s Lotyšmi, ale bola to neuveriteľná skúsenosť,“ povedal Niederreiter. „Je ťažké opísať pocity, aké je to byť súčasťou olympiády.“

Yeo povedal, že Niedderreiter predviedol všestranný hokej. Okrem toho, že sa tlačil do brány, bol aktívny aj v špeciálnych situáciách, hlavne v oslabovkách, čo nie rola na ktorú bol zvyknutý u Wild. Yeo to považuje za dobrý znak a teší sa, že si Nino zahral proti najlepším hráčom planéty.

„Myslím si, že mal skvelú olympiádu,“ povedal Yeo. „Jasné, myslím, že bol trochu sklamaný, že jeho tím nedošiel ďalej, ale podľa mňa reprezentoval svoju krajinu veľmi dobre. Aj on, aj jeho krajina majú pred sebou svetlé časy.“

Pridajte komentár