Niederreiter zažíva v Minnesote obrodenie

Útočník Minnesoty Wild Nino Niederreiter potreboval zúfalo nový začiatok. Veci sa skomplikovali v tíme New York Islanders, ktorý ho draftoval ako piateho na drafte v roku 2010. Po tom čo ho priviedli do NHL trochu skoro, ho poslali na celú sezónu 2012-13 do AHL. V júni Niederreiter bol vymenený do Minnesoty za Cala Clutterbucka a tretiu voľbu v drafte.

Teraz 21-ročný Niederreiter v Minnesote vykvitol, už teraz má na konte päťkrát viac bodov v 31 zápasoch za Wild ako nazbieral za Islanders v 64 zápasoch. Je to preňho nový začiatok.

„Je to sebadôvera a možnosť,“ povedal Niederreiter. „Prišiel som tu a dostal som šancu. Keď som bol vymenený vedel som, že to bude pre mňa nová výzva.“

Ako 18-ročný hráč hneď v zostave bol Niederreiter v New Yorku od začiatku pod tlakom. V sezóne 2010-11 zaznamenal jeden gól a jednu asistenciu v deviatich zápasoch za Islanders, potom bol poslaný do juniorského tímu Portland Winterhawks vo WHL.

Sezóna 2011-12 nebola úspešná.

Niederreiter vynechal prvý mesiac sezóne pre zranenie. Po tom sa vrátil a vôbec sa mu nedarilo. Často hral vo štvrtom útoku. Ak nebol tam, tak sedel len na tribúne. Ďalšie zranenie v decembri 2011 ho stálo viac času na ľade a takisto sa musel vzdať aj účasti na juniorských majstrovstvách sveta 2012.

S toľkými zraneniami a nepravidelným ice-timom Niederreiterove sebavedomie klesalo. V 55 zápasoch za Islanders v sezóne 2011-12 strelil iba jeden gól a nazbieral 29 mínusových bodov.

Minulú sezónu aj napriek tomu, že bol najlepším strelcom Bridgeportu Sound Tigers, farmy Islanders, nebol Niederreiter pozvaný do predsezónneho kempu po lockoute a strávil celú sezónu v AHL.

„Keď som bol na farme pozeral som sa na súpisku Islanders a pozeral som sa kto je na mojej pozícii,“ povedal Niederreiter. „Pozeráte čo robia títo hráči. Začal som rozmýšľať čo robili oni aby sa tam dostali a prestal som myslieť na seba.“

Nebolo to od Niederreitera sebecké. Vlastne, pravdepodobne sa stal príliš nesebeckým. Povedal, ž e sa príliš znepokojoval nad tým, čo robili ostatní strácajúc dôraz na seba, na to čo potreboval robiť on, a na to čo ho urobilo vysokým draftovým výberom.

V januári si Niederreiterove výkony vyžiadali výmenu. Tá prišla 30. júna a on sa neobzerá dozadu.

Niederreiter prišiel do Minnesoty so sľubom, že urobí všetko preto aby sa dostal do zostavy.

Niederreiter bol od prvého dňa prípravného kempu jedným z najlepších hráčov tímu. Dobré výkony pokračovali aj počas sezóny, kedy pravidelne hrával v top6 a dostával priestor na ľade aj v presilovkách.

Tréner Wild Mike Yeo povedal, že Niederreiter sa aj počas sezóny stále zlepšuje, a že začal viac využívať aj jeho fyzické proporcie.

Využíva jeho veľkosť,“ povedal Yeo. „Každý zápas prináša do tímu fyzickú hru. Sila na puku, držanie puku, schopnosť udržať súperových obrancov tak aby vytvoril miesto pre ostatných spoluhráčov a práca pred bránou súpera. To sú všetko veci, ktoré sme veľmi potrebovali. Posledných pár týždňov predvádza jeho najlepšie výkony.“

Wild sa trejd vydaril. Niederreiterovych päť gólov je o tri viac ako za Islanders, desať asistencií je o deväť viac ak za Islanders a taktiež má na konte päť plusových bodov.

Niederreiter povedal, že je spokojný so štartom sezóny ale vie. že sa musí stále zlepšovať. To je zrelý prístup od jedného z najmladších minnesotských hráčov, hráča, ktorý sa tvrdým spôsobom naučil ako ťažká môže NHl byť.

„Na konci dňa chcem byť tým, kto na ľade nechal všetko,“ povedal Niederreiter. „Je to dôležité pre tým, keď vidí hráča, ktorý tvrdo pracuje a nechá každý deň na ľade svoje srdce.

Pridajte komentár