Niederreiter pri návrate s hetrikom, Wild jasne zdolali Sabres

Lepší návrat do zostavy po zranení si Nino Niederreiter ani nemohol priať. Druhým hetrikom v kariére Minnesote pomohol k pohodlnému víťazstvu 6:2 na Buffalom (aj svoj prvý hetrik zaznamenal proti Sabres). Okrem švajčiarskeho forvarda zažili trojbodvý večer a jeho fínski kolegovia z formácie, Mikko Koivu strelil gól a na dva prihral, Mikael Granlund trikrát asistoval. Z prvého bodu v sezóne sa zas tešil Zach Parise, ktorý prihrával na gól Coylovi.

Minnesota Wild – Buffalo Sabres 6:2 (3:0, 3:0, 0:2)

Góly a asistencie: 2. Niederreiter (Granlund, Koivu), 3. Winnik (Prosser, Foligno), 14. Niederreiter (Coyle, Spurgeon), 25. Niederreiter (Granlund, Koivu), 34. Koivu (Granlund, Brodin), 40. Coyle (Parise, Eriksson Ek) – 42. Reinhart (Bogosian, McCabe), 59. Kane (Scandella, Pominville)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Olofsson – Ennis, E. Staal, Zucker (C) – Granlund, M. Koivu, Niederreiter – Parise (A), Coyle, J. Eriksson Ek – Winnik, Cullen, M. Foligno.

Už po 69 sekundách Niederreiter odštartoval svoje parádne predstavenie prvým gólom, keď po prihrávke Granlunda spoza brány vystrelil pomedzi betóny brankára Lehnera. Ešte zo zápasu neubehli ani tri minúty a už bolo 2:0. Daniel Winnik z vlastného pásma zaviezol puk do útočného, medzi kruhy, a parádne zavesil. Ešte v prvej tretine Wild zvýšili svoje vedenie už na tri góly. Niederreiter v presilovke dorazil do brány Spurgeonovu strelu tečovanú Coylom.

Aj v druhej časti sa Divosi presadili trikrát a už tak definitívne rozhodli o osude stretnutia. V 25. minúte po krásnej zadovke Koiva Niederreiter zakončoval do odkrytej brány a pohodlne zavŕšil svoj hetrik. V 34. minúte sa gólovo presadil aj kapitán Koivu, a to presnou strelou z medzikružia po prihrávke Granlunda. V záverečnej minúte druhej tretiny krásne prihrával Parise Coylovi a bolo pre hostí už hrozivých 6:0 v prospech Wild.

Do tretej dvadsaťminútovky Sabres nastúpili v bráne Chad Johnsonom, ktorý vystriedal frustrovaného Lehnera. Johnson už neinkasoval Buffalu sa podarilo aspoň kozmeticky upraviť stav. Po dvoch minútach znížil Sam Reinhart, ktorý sa pred Dubnykom pretlačil k dorážke Bogosianovej strely. Stav na konečných 6:2 upravil v predposlednej minúte duelu Evander Kane po prihrávke bývalých hráčov Wild, Marca Scandellu a Jasona Pominvilla. Tí sa od výmeny prvý krát predstavili v Xcel Energy Center.