Pokud tým prohrává v sérii 2:3 a v klíčovém zápase ztrácí po dvou třetinách 0:4, je asi dobojováno. Přesně v téhle situaci byla Minnesota v šestém zápase proti Stars, jenomže ve třetí části vstřelili čtyři góly a sahali po vyrovnání. To bohužel nepřišlo, protože Hvězdy stačily ve třetí části přidat jeden gól, bohužel zcela laciný. Půl minuty před koncem byli Wild od vyrovnání pár milimetrů, když Lehtonen vykopl puk z brankové čáry. Obrovské drama tak mělo špatný konec pro domácí, kterým končí sezona. Ovšem po naprosto bláznivém utkání.

Minnesota Wild – Dallas Stars 4:5 (0:3, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 44. Spurgeon (Granlund, Koivu), 45. Brodin (Haula), 49. Spurgeon (Koivu, Suter), 56. Pominville (Brodin) – 6. Klingberg (Spezza, Benn), 10. Spezza (Janmark, Eaves), 19. Sharp (Eakin, Benn), 40. Benn (Sharp, Spezza), 51. Goligoski (Janmark, Spezza)

První třetina byla velmi špatná pro domácí barvy. Zkraje utkání si Wild zahráli přesilovou hru, při níž měl dobrou příležitost Niederreiter. Nadvakrát se snažil na brankovišti dorazit tečovaný kotouč, ovšem Lehtonen udržel puk ve výstroji. Následně hráli přesilovku i hosté, a to hned dvojnásobnou! Dubnyk dlouho odolával, předvedl dva fantastické zákroky, jenže napotřetí už Stars skórovali. Po křížné přihrávce se na levém kruhu dostal ke střele John Klingberg, který z nápřahu trefil za přesouvajícího se domácího gólmana. Wild se nestačili ani vzpamatovat a skóre bylo už 0:2. Po buly v útočném pásmu střílel od modré Eaves a vyražený kotouč do odkryté branky doklepl Jason Spezza.
Minnesota začala pořádně hrát až ve druhé polovině třetiny. Dobrou střelu po vhazování zaznamenal Granlund. Větší šance však nepřišly. Na druhé straně navíc zahrozil Hemský otočkou kolem branky a domácí mohli být rádi, že to nebylo už o tři góly. Jenže, co se nepovedlo Hemskému, dokonal Patrick Sharp v situaci dva na jednoho, kdy vzal vše na sebe a zakončil přesně ke vzdálenější tyči – 0:3.

Druhá třetina, to byla převážně defenzivní hra Dallasu a urputné snažení domácích něco konečně vymyslet a vrátit se do zápasu. Hned zkraje měl ale Dallas dvě velké šance. Eaves nejprve nastřelil tyčku a poté ztroskotal na připraveném Dubnykovi, který předvedl výborný zákrok betonem. Wild byli po většinu třetiny aktivnějším týmem a často se usazovali v útočném pásmu, jenže ne a ne nic vymyslet.
Až šest minut před koncem druhé části přišla opravdu obrovská šance domácích. Niederreiter se řítil sám na branku, zkoušel blafák a zápěstní střelu, ale Lehtonen vymrštil pohotovou vyrážečku. Jestliže se situace 0:3 zdála být v podstatě neřešitelná, přidal další ránu pro minnesotské fanoušky Jamie Benn 23 vteřin před koncem třetiny, kdy z nenápadné střely z levého kruhu bravurně trefil růžek branky.

Za jasné stavu se ale ve třetí třetině začaly dít věci. Ve 45. minutě Jared Spurgeon v přesilové hře vyšťoural u pravé tyčky kotouč a vstřelil gól na 1:4. O 16 vteřin později už to bylo jenom o dvě branky. Haula nabral rychlost a přihrávkou před branku našel volného Jonase Brodina, který skóroval. Ve 49. minutě hráli Wild další přesilovou hru a hala vybouchla nadšení po střele Jareda Spurgeona, který snížil na 3:4! O další minutu později mohlo být srovnáno, jenže Zucker nezpracoval před prázdnou brankou kotouč a nedokázal zakončit. Přišel tak obrovský trest, protože z další akce šli Star do vedení na 5:3. Střela Alexe Goligoského se obloučkem snesla mezi betony dezorientovaného Dubnyka, byl to opravdu smolný gól.
Jenže Wild se nevzdali a v 56. minutě využil tlaku v pásmu Jason Pominville, k němuž se odrazil kotouč a minnesotský forvard opět dal svému týmu naději. Na naprosto vyeskalovala při hře bez brankáře, kdy Niederreiter střílel na brankovišti a Lehtonen vykopl puk z brankové čáry. Opakovaný záznam ukázal, že domácí dělil od gólu dobrý centimetr. Za obrovského tlaku a obrovského povzbuzování se už ale skóre nezměnilo. I tak si Wild zaslouží potlesk za to, co předvedli v závěru.

40 B Devan DUBNYK 57:56 19 5 79.17 0 0

Jeden komentár k “Neuvěřitelný comeback nestačil. Sezona pro Minnesotu končí, závěr však stál za to!”

1. admin napsal:

Skvelé zmŕtvychvstanie, škoda, že to nedotiahli do predĺženia, chýbalo len pár milimetrov. Je neskutočné, koľko smoly mali Wild v zápase. To ako Zucker nedal do prázdnej brány na 4-4 a Dallas potom strelil štastný gól na 5-3 bolo podľa mňa tiež vemi dôležité. Potom Niederreiterova strela asi na čiare…