Nejlepší formu sezony střídá nejhorší porážka

Měli napravit klopýtnutí v Arizoně, místo toho opouští Denver s nejhorším přídělem letošní sezony. Minnesota Wild doslova vybouchla proti Coloradu a po prohře 1:7 podala Avalanche pomocnou ruku v boji o play-off. Kdyby bývala vyhrála, už by Laviny ztrátu doháněly těžko. Jediný gól ze strany Wild vstřelil Mikko Koivu. Za stavu 0:5 se z brankoviště poroučel Dubnyk.

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Landeskog (Rantanen, Girard), 13. MacKinnon (Rantanen, Barrie), 26. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 29. MacKinnon (Girard, Nemeth), 31. Söderberg (G. Bourque), 33. Rantanen (MacKinnon, Nemeth), 48. Nieto (Comeau, MacKinnon) – 38. M. Koivu (Parise, Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (31. Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Olofsson – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, Cullen, Kunin – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

První třetina vůbec nenasvědčovala tomu, že utkání skončí takto výrazným rozdílem. Herně i střelecky vyrovnaná hra nicméně přinesla dvoubrankové tempo Colorada, které začalo diktovat tempo hry. Nejprve Dubnyk se zakrytým výhledem nedosáhl na tečovaný puk z hole Gabriela Landeskoga a o dvě a půl minuty později využil přesilovku Nathan MacKinnon krásnou střelou do horního růžku.

Na ostudném výsledku se podepsala především druhá část, v níž domácí přidali čtyři góly. V šestadvacáté minutě se Avalanche dostali do přečíslení, při němž na 3:0 zvýšil Tyson Barrie. O dvě minuty později nechala Minnesota vystřelit Nathana MacKinnona z mezikruží a ten propálil frustrovaného Dubnyka mezi betony. Boudreau ještě neúspěšně reklamoval ofsajdové postavení. Ve finále to bylo asi jedno, protože za další dvě minuty už to bylo 5:0 a Dubnyk se poroučel z branky. Jednoduché nahození z otočky Carla Söderberga překvapivě skončilo v síti. Náhradník Stalock vydržel s čistým kontem pouze – jak jinak – další dvě minuty. Mikko Rantanen těžil z MacKinnonovi otočky kolem branky a z dorážky zakončil. Wild se dočkali alespoň čestného úspěchu na konci třetiny, kdy Parise od tyčky našel na druhé straně Mikka Koiva a ten trochu se štěstím propálil Varlamova.

Třetí část už pochopitelně nemohla nic změnit. Konečnou úpravu dostalo jenom skóre, a to po dalším navýšení ze strany domácích. Rychlou akci zakončil z dorážky Matt Nieto a upravil na konečných 7:1 z pohledu Colorada. Minnesota nyní musí na průšvihové utkání rychle zapomenout.