Návratilci do zostavy pomohli Wild zdolať Winnipeg 4-3 po predĺžení

Návrat Zacha Pariseho do zostavy Wild obsadil všetky titulky, nakoniec sa však ako rovnako kľúčový ukázal aj návrat obrancu Marca Scandellu. Scandella skóroval po minúte a jednej sekunde predĺženia, aby rozhodol o víťazstve Minnesoty nad Winnipegom Jets v pomere 4-3.

Divosi vyhrali tretí zápas v rade.

Scandella zachránil Wild víťazstvo po tom, čo v tretej tretine premrhali náskok 3-0, keď dostali tri góly v rozpätí piatich minút. Orbanca Wild prekonal brankára Winnipegu Hutchinsona strelou od modrej.

„Pozrel som sa na Jasona Pominvilla. On clonil pred bránou, takže ja som si povedal, že to tam možno padne,“ skonštatoval Scandella.

Minnesota začala zápas vynikajúco, v piatej minúte vyhrávala 2-0 a v prvej tretine si vytvorila trojgólový náskok.

Už po 20 sekundách prvej tretiny dostali Wild príležitosť presilovej hry po faule Blakea Wheelera. A aj ju využili, krásnym gólom sa prezentoval útočník Nino Niederreiter, ktorý zaknihoval svoj ôsmy gól v sezóne a je najlepším strelcom divochov.

O dve minúty neskôr mali už Wild dvojgólový náskok, aj s pomocou odrazu puku od korčule obrancu Jets vsietil gól Zach Parise, ktorý sa po zranení vrátil do zostavy Wild a bol to návrat ako sa patrí, pretože skóroval aj druhýkrát.

V predposlednej minúte úvodného dejstva Parise dal gól na 3-0 a Wild tým vyhnali z brány hostí Ondřeja Pavelca (8/11), ktorého nahradil Michael Hutchinson (15/16).

Winnipeg vyslal prvú strelu na brány Wild až v 13. minúte pri dvojnásobnej početnej výhode. Divosi si však s oslabením poradili.

Druhá tretina skočila bezgólovo, Jets sa ale podarilo v tretej časti hry vyrovnať. Postarali sa o to Michael Frolík, Evander Kane a Andrew Ladd, ktorí prekonali Niklasa Backstroma (19/22). Toho následne vystriedal Darcy Kuemper (3/3).

Po góle na 3-3 Jets kontrolovali zvyšných deväť minút tretej tretiny, mali niekoľko závarov pred bráou WIld a nastrelili aj žrď.

„Hrali sme príliš veľa oslabení, a preto sme stratili rytmu s zápasu,“ povedal kouč Wild Mike Yeo. „Striedanie Backstroma nebolo kvôli nemu. Robil dobré zákroky. Ale ja som už použil time-out a cítil som, že ešte stále majú prevahu a chcel som ich vyviesť z rytmu.“

Pri stave 3-3 sa išlo do predĺženia, ktorého výsledok už poznáte.

Pre Minnesotu sa ako veľmi dôležité ukázali návraty Pariseho a Scandellu do akcie.

„Mali späť dvoch hráčov zostavy, ktorí mali veľký vplyv na zápas,“ skonštatoval Yeo. „Z hľadiska obrany, Marco je veľkou súčasťou toho, čo chceme robiť, nedať súperom čas ani priestor. Myslím si, že aj pred gólom odohral veľmi dobrý zápas. Víťazný gól bol len čerešničkou na torte.

Zach, to s akou vervou prišiel do zápasu… Neuveriteľné. On bol ten, ktorý sa začal hnať po vedení.“

Sumár: Minnesota — Winnipeg 4:3 pp (3:0, 0:0, 0:3, 1:0)

Góly: 3. Niederreiter PP (Vanek, Fontaine), 5. Parise (Koivu, Pominville), 19. Parise (Spurgeon, Pominville), 62. Scandella (Pominville, Granlund) — 46. Frolík (Halischuk), 49. Kane (Byfuglien), 51. Ladd (Pardy, Postma)

Spolu: 4 8 27 25:00 34 28 21 21 407 6 3

3 komentárov k “Návratilci do zostavy pomohli Wild zdolať Winnipeg 4-3 po predĺžení”

1. FeelWild napsal:

Super!!!!!!!!!!!!!!!!!! Teď to šlapalo bezvadně! Zach se vrátil do sestavy ve velkém stylu! Super zápas pro Jasona,Nina,Marca a Jereda! Musíme si ale hlídat vedení aby to nedopadlo jako z NYR… Backy trošku selhal ale Darcy to vše napravil…(Pořád mám větší jistotu když je v braně Darcy než Backy)…. LETS GO WILD !!!

2. FeelWild napsal:

A Marko neostraníš ty odkazy (PARTNERI) ? Díval jsem se a na těch stránkach jsem WILD většinou nenašel…. Ale s těma by to mohlo klapnout: http://philadelphiaflyers.cz/web.html

• admin napsal:

Tie odkazy sú takmer všade, takžw to nechcem odstrániť. Ale pokúsim sa urobiť ich tak,, aby zaberali menej miesta.