Najväčšie otázky pre každú minnesotskú formáciu (1.časť)

Generálny manažér Chuck Fletcher vedie do novej sezóny mladý tím a bude si veľa sľubovať od 20-ročných mladíkov, ale aj od vysoko platených veteránov, ktorí by mali tímu pomôcť svojimi skúsenosťami. Najväčší záujem fanúšikov je o to, či dokážu hráči ako Zach Parise, Ryan Suter a Mikko Koivu viesť tím, a či mladé pušky Jonas Brodin, Mikael Granlund a Charlie Coyle dokážu produkovať skvelé výkony aj túto sezónu. Formácie nie sú vopred dané, preto sú založené na mojich predpokladoch.

1. útočná formácia: Zach Parise, Mikko Koivu, Jason Pominville

Budú si hokejovo rozumieť Koivu a Parise túto sezónu?

Parise je elitný strelec a Koivu predkladal pozície na streľbu kanonierom ako Brian Rolston či Marián Gáborík. Koivu aj Parise sú veľmi talentovaný hráči, avšak ich spolupráca minulú sezónu dosť často škrípala. Je to ale aj pretože Parise nemal veľa času na zlepšenie spolupráce s ostatnými v tréningovom kempe a aj počas krátkej sezóny.

To by sa túto sezónu malo zmeniť, a dúfajme, že uvidíme od začiatku sezóny úžasné spojenie dvoch hviezd.

 

2. útočná formácia: Dany Heatley, Mikael Granlund, Nino Niederreiter

Bude Granlund spoľahlivý druhý center?

V tejto formácii sú vlastne 3 otázky.

Okrem toho ako bude Granlund zaobchádzať so svojim väčším ice-timom, trápi Minnesotu aj Heatleyho pokles výkonnosti a či sa Niederreiter po príchode z New Yorku Islanders v novom pôsobisku zlepší.

Heatly zásadne znížil svoju gólovú potenciu z 50 gólov za sezónu na 20. Niederreiter doteraz hral väčšinou len v nižších ligách. Pozornosť sa však upriamuje na Granlunda, ktorý minulú sezónu hýril aktivitou, a je to ten typ hráča, ktorý urobí každého okolo neho lepšieho.

Ak Granlund bude mať solídnu sezónu, Heatleybysa mohol dostať nad 30-gólovú hranicu, Niederreiter by ich mohol vhodne dopĺnať.

Ak nie, táto lajna to bude mať ťažké.

 

3. útočná formácia: Jason Zucker, Kyle Brodziak, Charlie Coyle

Budú mať Coyle a Zucker tradičný „syndróm druhej sezóny“?

Coyle a Zucker prišli a absolútne dominovali túto sezónu. Avšak je dosť časté, že hráči vo svojej druhej sezóne v NHL prežívajú krízu. Dúfajme, že im sa to nestane.

Minulú sezónu očaril nakmä Coyle, keď sa zapojil k Parisemu a Koivovi v elitnej formácii až pokiaľ neprišiel Pominville. Coyle si svojimi výkonmi získal fanúšikov už v takom mladom veku (21 rokov).

Zucker hral ako taký mini-Parise. Je vzrastom nízky, ale nebojácne sa púšťal do protihráčov a ukázal aj strelecký inštinkt.

Do budúcej sezóny sú kladené na oboch hráčov veľké očakávania. Zucker a Coyle môžu jednoducho hrať aj v druhom útoku, ak Heatley a Niderreiter sklamú. Taktiež možu dostať šancu aj v prvom útoku ak si to svojou hrou zaslúžia.

Budú to však mať ťažké ako „druhoročiaci“. Ostatné tímy sa budú snažiť dávať na nich veľký pozor a využívať ich slabiny. Musia byť pripravený prispôsobiť sa a zlepšiť sa ak chcú uspieť v ročníku 2013/2014.

 

3. útočná formácia: Matt Cooke, Zenon Konopka, Mike Rupp

Bude hlavný faktor vek?

Minnesoty má štvrtú formáciu plnú tvrdých hráčov a pracantov, predpokladajúc, že zostanú zdraví.

Títo hráči na ľade všetko tvrdo oddrú. Všetko to sú už tridsiatnici. Konopka má 32, Rupp 33 a Cooke 34.

Ak všetci traja zostanú na ľade, budú mať súperi veľmi ťažké skórovať. Konopka je skvelý na vhadzovaniach, Rupp je obrovitý a Cooke je stále tam, kde puk.

Na ich pozíciu sú náhrady ako Jake Dowell (28) , Torrey Mitchell (28) a Stephane Veilleux (31).

 Predpovede pre obrancov prinesieme v druhej časti.

Pridajte komentár