Nabitý víkendový program Minnesota začína dnes od 19:00 proti Vancouveru

Wild majú pred sebou veľmi zaujímavý a nabitý víkend, v ktorom odohrajú dva zápasy a oba v ideálnych časoch pre európskych fanúšikov. Dnes v Xcel Energy Center privítajú od 19:00 SEČ Vancouver a zajtra už cestujú do Detroitu, kde ich čaká ešte skorší duel, so začiatkom o 18:30 nášho času. Minnesota si v týchto stretnutiach bude chcieť zaistiť postup do play-off, na to potrebuje získať dva body.

Divosi si vyraďovaciu časť mohli zaistiť už oveľa skôr, v marci ich však forma opustila. Z posledných siedmich duelov prehrali šesť a nie a nie sa z krízy dostať. To pred play-off nie je dobrý znak, potrebujú sa čím skôr dostať do pohody.

V dnešnom zápase už tréner konečne Bruce Boudreau môže počítať so švédskym obrancom Christianom Folinom, ktorý pre zranenie pauzoval tri týždne. A keďže sa Folin vracia, na farmu do AHL Wild poslali jeho mladšieho krajana Gustava Olofssona.

Vancouver Canucks

Kosatky už play-off s najväčšou pravdepodobnosťou tento rok nedosiahnu, čo sa možno podpísalo na ich nedávnych výkonoch. Formu majú aktuálne podobnú ako Wild, z posledných ôsmich duelov vyhrali len raz a získali v nich dokopy štyri body.

Najproduktívnejším hráčom Canucks je mladý center Bo Horvat, ktorý nazbieral 47 bodov. Okrem neho prekročili 40-bodovú hranicu už len stálice ofenzívy Vancouveru, bratia Henrik a Daniel Sedinovci. Henrik má na konte 45 bodov, Daniel rovných 40. Na túto líderskú trojicu sa už ofenzívne nechytá nikto, sklamaním je hlavne švéd Loui Eriksson, od ktorého sa určite čakalo viac ako 24 bodov. Eriksson je momentálne zranený a proti Minnesote nenastúpi.

V obrane Vancouveru je príjemným prekvapením nováčik Troy Stecher, ktorý je najproduktívnejším zadákom tímu. Na brankárskom poste je jednotkou skúsený Ryan Miller, chrbát mu kryje Švéd Jacob Markström.

Porovnanie súperov

Výsledek obrázku pro vancouver canucks logo
37-7-6-23 bilancia 18-11-9-35
2. miesto v Záp. konferencii,
94 bodov
postavenie v tabuľke 12. miesto v Záp. konferencii,
67 bodov
Mikael Granlund 66 bodov najviac kan. bodov Bo Horvat 47 bodov
Mikael Granlund 25 gólov najlepší strelec Bo Horvat 20 gólov
Mikael Granlund 41 asistencií najlepší nahrávač Henrik Sedin 30 asistencií
Ryan Suter 34 bodov najlepší obranca Troy Stecher 23 bodov
Ryan Suter +32 najlepší v +/- Christopher Tanev +23
Tyler Graovac (Ú) 9 bodov najlepší nováčik Troy Stecher (O) 23 bodov
 Devan Dubnyk 92,7 % (60 z.)
Darcy Kuemper 90,4 % (16 z.)
úspešnosť zákrokov
Ryan Miller 91,5 % (48 z.)
Jacob Markström 91,0 % (26 z.)
Richard Bachman 95,5 % (2 z.)

Predošlé vzájomné zápasy v tejto sezóne

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 30. Brandon Sutter (Stecher, H. Sedin), 32. B. Hutton (D. Sedin, H. Sedin), 42. Eriksson(Chaput, B. Hutton), 43. Baertschi (Sbisa, Brandon Sutter), 58. Baertschi (Stecher, Burrows) – 6. Pominville(Niederreiter, Scandella), 24. Pominville (Haula), 44. Zucker, 55. Suter (Spurgeon, Niederreiter)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise(A), E. Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Haula, Pominville – Graovac, Z. Mitchell, Stewart.

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 3:6 (1:2, 2:3, 0:1)

Góly a asistencie: 18. B. Sutter (Hansen), 29. Horvat (Bärtschi), 40. B. Sutter (Bärtschi, D. Sedin) – 14. Reilly (Folin, Pominville), 20. Mik. Granlund (Zucker, Dumba), 25. Mik. Granlund (Dumba), 30. Parise (Spurgeon, E. Staal), 39. M. Koivu (Mik. Granlund, Spurgeon), 51. Mik. Granlund (Zucker, M. Koivu)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), E. Staal, Tuch – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Niederreiter, Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Coyle.

Predpokladaná zostava Wild

Coyle – Staal – Parise
Zucker – Koivu – Granlund
Niederreiter – Hanzal – Pominville
Schroeder – Haula – Stewart

Suter – Spurgeon
Brodin – Folin
Scandella – Dumba

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár