Na úvod sezóny Wild prehrali s Bluesmanmi

Sezóna 2016/17 pod vedením nového trénera Brucea Boudreaua začala pre Minnesotu Wild prehrou. Postarali sa o to hráči St. Louis, ktorí po triumfe nad Chicagom porazili aj Divochov. Wild nepodali ideálny výkon (najmä v presilovkách), aj napriek tomu ale boli až do konca v hre o body, nakoniec ale prehrali 3:2. Prvý gól Wild v ročníku dal obranca Ryan Suter, k nemu sa pridal útočník Charlie Coyle. Gólman Devan Dubnyk zaznamenal 28 zákrokov.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 11. Steen (Fabbri, Stastny), 33. Yakupov (Parayko, Berglund), 45. Paajarvi (Yakupov, Berglund) – 24. Suter, 53. Coyle (Zucker, Dalpe)

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter, Spurgeon – Scandella, Dumba – Brodin, Reilly – Parise, Staal, Coyle – Granlund, Koivu, Pominville – Niederreiter, Haula, Stewart – Zucker, Dalpe, Pulkkinen

Úvodný duel sezóny pre Wild začal svižne, už po polminúte, z prvej akcii trafil pravú tyčku Allenovej brány ranou od modrej čiary Scandella. O dve minúty nato sa pripomenuli aj domáci, šancu mal Upshall a jeho príležitosť vyústila aj do prvej šarvátky. Od tohto momentu Blues získali územnú aj streleckú prevahu. A zahrali si aj prvú presilovku, v nej mal však paradoxne najväčšiu šancu Divoch Yukcer, ktorý sa dostal do brejku, jeho zakončenie backhandom ale Allen lapačkou kryl.

Otvárací gól zápasu padol v 11.minúte, kedy sa štvrtá formácia Wild nechala nadlhšie zatlačiť a Alex Steen to využil. Dubnyka prekonal presnou strelou z pravého kruhu. Minnesote sa nepodarilo vyrovnať v početnej výhode, a tak prvá tretina skončila výsledkovo, herne a aj strelecky v prospech St. Louis. Na strely to bolo 14:2 pre domácich, ktorí okrem útoku vynikali aj blokovaním striel.

Druhú časť začali hosti presilovkou, ktorá im nevyšla a neohrozili v nej bránu, krátko nato sa im ale predsalen podarilo vyrovnať. Ryan Suter v útočnom pásme vďaka veľkej snahe vzal puk dvom protihráčom a na dvakrát dostal puk do brány. A z ničoho nič mohli Wild ísť aj do vedenia Erica Staala ale v samostatnom úniku skvelým zákrokom betónom vychytal Allen. Staal ešte bol pri zakončení faulovaný, následnú presilovku ale Minnesota opäť nevyužila. V rovnovážnom počte sa do už tretieho brejku Wild dostal po prihrávke Staala Parise, ale ani on neprekonal skvelého gólmana domácich.
Naopak, na druhej strane Dubnyk zaváhal pri tvrdej strele Yakupova, keď mu puk prepadol do brány, a Blues sa dostali do vedenia 2:1. Dubnyk svoju chybu odčinil pri presilovke St.Louis výborným zákrokom betónom na Fabbriho, a zabezpečil tak to tretej tretiny len jednogólové manko Minnesoty.

V poslednej dvadsaťminútovke najprv Divosi nevyužili na vyrovnanie ani štvrtú početnú prevahu v zápase, a tak pykali. Stav 3:1 pre domácich zabezpečil po prečíslení troch na dvoch Magnus Paajarvi, ktorému pekne nahral Yakupov. Wild sa však dokázali vrátiť do zápasu a v 53. minúte streliť kontaktný gól. Boudreau premiešal formáciami, Charlieho Coyla dal do štvrtej, a práve on po výbornej prihrávke Zuckera znížil na 3:2. Minnesota postupne otvárala hru a tri minúty pred koncom išli štyria domáci na jediného hráča Wild, Dubnyk so Suterom to však skvele zvládli a udržali hostí v hre o body. Minútu a pol pred koncom prišla hra Divochov bez brankára, vyrovnanie ale nepriniesla. Wild sa tak domov vracajú bez bodu.