Na Majstrovstvá sveta aj mladík Dumba!

Fanúšikovia Wild sa na tohtoročných Majstrovstvách sveta budú mať na čo tešiť, veď v Rusku sa predstaví až šesť hráčov Minnesoty. Za Fínsko si zahrajú Mikael Granlund a Mikko Koivu, za Švajčiarsko Nino Niederreiter a Christoph Bertschy a dres Spojených Štátov si oblečie Jordan Schroeder. No a najnovšie informácie potvrdzujú, že tím Kanady posilní talentovaný obranca Matt Dumba.

Kanadský tím, v ktorom je mimochodom jedným z asistentov hlavného trénera bývalý kouč Wild Mike Yeo, mal záujem aj o Jareda Spurgeona s Marcom Scandellom, tí však pozvánky museli pre zranenia odmietnuť.

Pre Dumbu bude tento svetový šampionát premiérou na medzinárodnej úrovni medzi mužmi, v juniorských kategóriách má však s reprezentáciou bohaté skúsenosti. V roku 2012 mladý zadák ako kapitán doviedol kanadskú 18-tku k zisku bronzu, keď zaznamenal v siedmych dueloch až 12 bodov (5+7). O dva roky neskôr bol Dumba asistentom kapitána na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

21-ročnému obrancovi, ktorý do budúcna patrí medzi najväčšie nádeje Divochov, určite k miestenke pomohla dobrá podpora ofenzívy a dobré korčuľovanie, ktoré je na medzinárodných rozmeroch ihriska potrebné. Rodák z Reginy má hlavne veľmi tvrdú strelu, vďaka ktorej v tejto sezóne nasúkal pekných 10 gólov. K tomu pridal 16 asistencií.

Svetový šampionát v Rusku začína už 6. mája a Kanada ho otvorí veľkým derby proti USA. Bude to teda aj súboj Divochov, Dumba proti Schroederovi.

 

Dumba po strelení gólu v zápase Stadium Series 2016 proti Chicagu

Pridajte komentár