Musíme začať dávať góly, uvedomuje si Parise

Vráťme sa ešte raz k poslednému zápasu Minnesoty. Wild necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny vyhrávali nad Arizonou 1:0, po chybe Devana Dubnyka v rozohrávke však Coyotes vyrovnali a potom boli šťastnejší aj v samostatných nájazdoch. Aj napriek lacno inkasovanému gólu gólmana Divochov z prehry viniť nemôžeme. Nie je to totiž on, kto nespĺňa očakávania.

Dubnyk má v tomto mesiaci vynikajúcu, viac než 93-percentnú úspešnosť zákrokov a Minnesota aj tak prehrala až desaťkrát z ostatných 13 duelov. Hráči majú ťažkosti s efektivitou a strieľaním gólov, dobrá obrana a spoľahliví brankári to všetko zachrániť nemôžu. S jedným gólom sa vyhráva veľmi ťažko.

„Musíme začať strieľať góly, viem to,“ priznal pre Startribune útočník Zach Parise, ktorý je so 17 gólmi najlepším strelcom tímu v tejto sezóne. „Vyvíjame príliš veľký tlak na našich brankárov a aj seba, keď dáme v zápase jeden gól. Takto to nefunguje.“

Veľká kríza tímu zo St. Paul vyústila do toho, že už nie je na priečke zaručujúcej postup do play-off. Prestávku pre Zápas hviezd Minnesota strávi až za Coloradom a Nashvillom, pred ktorými mala ešte pred pár týždňami pohodlný náskok. Divosi sa však budú musieť vzchopiť a tvrdo bojovať o vyraďovaciu časť.

„V tejto lige nezvíťazíte, keď hráte tak, ako my teraz. Naše formácie musia dávať góly, to sa od nás očakáva, a my sme to opäť neurobili,povedal Parise po prehre 2:1 s Arizonou.

Snáď teda Divochom šesťdňová pauza bez zápasov pomôže, hráči prekonajú ofenzívne trápenie a po All-Stars Game uvidíme v akcii úplne inú Minnesotu. Minnesotu, ktorá bude strieľať góly a vyhrávať.

Aktuálna tabuľka Západnej konferencie:

table-west

4 komentárov k “Musíme začať dávať góly, uvedomuje si Parise”

1. pavel napsal:

Zach a Charlie jsou v současnosti naši jediní střelci. Jenže Grany jim to zrovna moc netvoří 🙂

• admin napsal:

Presne tak, čo má robiť Parise, keď je v lajne s Granludom a Pominvillom, ktorí nič nehrajú?

2. Maros napsal:

Skoda aj Zuckera..vychvalili ho vsade a teraz sa jaksi ukludnil..kde je ta dravost jeho?

Presne to sa pýtam aj ja… Ale zas v zápasoch sa aj celkom dostáva do šancí (aj tých jeho typických únikov), ale padnúť mu to tam nechce.