Mladá zostava Wild prehrala so St. Louis 4-1

V noci sa v Scottrade Center postavila mladá a neskúsená zostava Minnesoty proti St. Louis Blues, za ktorý nastúpila takmer najlepšia a najsilnejšia zostava. A Wild vzdorovali súperovi takmer celé tri tretiny. Veľký podiel no tom, že bol zápas tesný mal brankár divochov Nicklas Backstrom, ktorý zaznamenal 33 zákrokov, St. Louis však na konci tretiny rozhodli o víťazstve 4-1.

Napriek tomu, že Wild mali v prvej tretiny iba 4 strely a Blues 11, ujali sa vedenia ako prví. Jason Zucker ukázal čuch na góly a prekonal gólmana St. Louis Jakea Allena.

St. Louis vyrovnalo v 82 minúte druhej tretiny zásluhou Patrik Berglund, keď využil tak Blues pretrvávajúci po presilovke.

Na 2-1 pre Blues dal obranca Jordan Leopold na začiatku tretej tretiny. Na dva góly odskočili Blues v 58. minúte, keď T.J. Oshie využili presilovku štyroch proti trom. Skóre stretnutia uzavrel gólom do prázdnej brány David Backes.

Hráči Wild sa snažili upútať, vyskytlo sa niekoľko bitiek, za Wild sa pobil Joel Rechlitz, Stu Bickel aj Justin Falk.

Posledný prípravný zápas pred sezónou odohrajú divosi doma, v Xcel Energy Center si dajú odvetu so St. Louis.

Sumár: St. Louis – Minnesota 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 28. Berglund (Pietrangelo, Shattenkirk), 46. Leopold (Tarasneko, Schwartz), 58. Oshie PP (Stastny, Steen), 59. Backes do prázdnej brány (Oshie) — 20. Zucker