Minny skolila velkého favorita a po roce si opět zahraje čtvrtfinále!

St. Louis Blues patřilo mezi favority celého play-off, ovšem končí hned po prvním kole, a to zásluhou Minnesoty Wild! Ta je zdolala 4:2 na zápasy. Rozhodl o tom nedělní duel, který Divoši ovládli v poměru 4:1. Největší podíl na výhře měl dvougólový Zach Parise a tradičně výborný Devan Dubnyk. Wild slaví postup mezi nejlepší osmičku podruhé za sebou a po roce zažije reprízu čtvrtfinále s Chicagem. Jestřábům mají rozhodně co vracet.

Minnesota Wild – St. Louis Blues 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Parise, 32. Fontaine (Scandella), 42. Parise (Pominville, Granlund), 59. Niederreiter (Koivu) – 40. Oshie (Shattenkirk, Pietrangelo)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Leopold – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Koivu, Zucker – Niederreiter, Coyle, Vanek – Fontaine, Brodziak, Cooke.

St. Louis Blues: Allen (32. Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Michálek, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Berglund, Stastny, Jaškin – Reaves, Ott, Porter.

Úvodní část patřila domácím, kteří svého soupeře od úvodních minut přehrávali. V sedmé minutě šli Wild do čtyř a poprvé se měnilo skóre. Ovšem na druhé straně, než by se zprvu očekávalo. Zach Parise nabral rychlost, vyvezl po křídle puk do útočného pásma, a když se zdálo, že už nic nevymyslí, vypálil chytrou střelu na bližší tyč. Ta Allenovi trestuhodně propadla do sítě.
Hosté mohli srovnat ve třinácté minutě, kdy v přesilové hře Pietrangelo dostal přihrávku zpoza branky, ovšem trefil pouze boční síťku. Na druhé straně měl příležitost Koivu, jenž rychle obkroužil branku, na Allena ale nevyzrál. A podobně na tom byl i Coyle po krásné individuální akci v závěru třetiny. Na střely úvodní dvacetiminutovky vyhráli jednoznačně Divoši 10:4.

Po přestávce na led naskočilo o poznání nebezpečnější St. Louis. To od prvních minut ostřelovalo Dubnykovu branku a mělo řadu nepříjemných příležitostí. Jenže všechny zůstaly nevyužity, a tak přišel trest. Slovo si vzal Justin Fontaine, který si sjel mezi kruhy a ač byl tísněn obránce, dokázal vystřelit přízemní střelu. Ta překvapivě zapadla mezi Allenovy betony a hostující brankář se musel červenat podruhé. Načež své místo v brankovišti přepustil náhradnímu brankáři Elliottovi.
Ve 34. minutě mohli hosté snížit, když Ott skvěle vybojoval za brankou puk a předložil jej úplně volnému Porterovi. Ten tvrdou střelou zaměstnal Dubnyka, jenž puk zastavil doslova na brankové čáře. Což také potvrdil videorozhodčí.
Když už to vypadalo, že Wild s pevnou obranou přečkají až do závěru třetiny, přišla pořádná zápletka zápasu. Ani ne dvě vteřiny před koncem periody v chumlu hráčů poslal puk na branku z těžkého úhlu T. J. Oshie. A podobně jako Allenovi v první třetině i brankáři Divočiny puk propadl u bližší tyče do sítě. Na střely to ve druhé části bylo 7:15 z pohledu Wild.

Ze třetí třetiny byla odehrána přesně minuta a Divoši už zase vedli o dvě branky! Granlund prostrčil puk na Pominvilla, který vyprášil Elliotův beton a odražený puk skončil na holi Zacha Pariseho, pro něhož poloprázdná branka neznamenala těžkou úlohu.
Blues se dlouho nemohlo dostat ke kýženému náporu, až do padesáté minuty, kdy měl obrovskou šanci Pietrangelo. Tváří v tvář před Dubnykem volil střelu nad lapačku, ovšem Devanova rukavice byla rychlejší. Od té doby už se v podstatě hrálo na jednu branku. Divoši se zatáhli do obrany a počítali ubíhající čas. Zároveň ale bránili tak, aby Blues nedovolili žádnou větší příležitost.
St. Louis proto muselo zariskovat a tři minuty před závěrečným hvizdem odvolalo brankáře a zkusilo to v šesti. Jenže po minutě obléhání minnesotské branky se puku ujal Nino Niederreiter a ze středního pásma přidal čtvrtfinálovou pojistku.