Minnesota zvládla divokú prestrelku proti Islanders a vyhrala dvanásty duel po sebe

Ani New Yorok Islanders nezastavil Minnesotu v jej víťaznej sérii. Devan Dubnyk síce po prvýkrát v sezóne inkasoval viac ako tri góly, to ale nevadilo, pretože Wild ich v Xcel Energy Center strelili až šesť. Bol to poriadne divoký zápas, v ktorom najprv vyhrávali, potom prehrávali, potom zas vyhrávali o dva góly, Ostrovania však vyrovnali na 4:4. Víťazný gól dal nakoniec kurióznym spôsbom Erik Haula, puk sa mu odrazil od oboch nôh.

Minnesota Wild – New York Islanders 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

Góly a asistencie: 13. Scandella (Granlund, Folin), 35. Stewart (Pominville, Suter), 35. Spurgeon (Suter, Koivu), 36. Schroeder (Brodin, Parise), 51. Haula (Niederreiter, Coyle), 59. Granlund (Staal, Koivu) – 15. Chimera (Ladd, Hickey), 27. Leddy (Tavares, Jo. Bailey), 41. Nelson (Prince, Boychuk), 42. Nelson (de Haan, Seidenberg)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, E. Staal (A), Parise (A) – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Schroeder, Graovac, Stewart.

Ako prví sa z gólu tešili domáci hokejisti, v 13. minúte sa oň po veľmi dobrej prihrávke postaral obranca Marco Scandella, ktorý prekonal Haláka v bráne hostí. Divosi však dlho neviedli, o minútu a pol neskôr totiž vyrovnával Jason Chimera, ktorý peknou strelou vymietol pavučiny v Dubnykovej svätyni. V prvej tretine ešte Wild hrali presilovku, v ktorej zatlačili Islanders na celé dve minúty, Halák však svoj tím podžal. Po 20 minútach tak bol stav 1:1, n a strely 11:5 v prospech Minnesoty.

Do druhej časti vstúpili lepšie ostrovania. Brejk Chimeru ešte Dubnyk zlikvidoval, počas presilovky Isles sa už ale cez neho dostala strela Nicka Leddyho. Obranca hostí vystrelil z prvej od modrej čiary a využil clonu pre Dubnykom. Potom však prišli veľké chvíle Wild, ktorí v rozpätí 80 sekúnd otočili stav z 1:2 na 4:2. Vyrovnával strelou z veľkého uhla Chris Stewart, keď sa puk do brány odrazil od Halákovho chrbátu. O 35 sekúnd neskôr už Minnesota peknom góle Jareda Spurgeona vyhrávala a jej skvelú pasáž zavŕšil trefou Jordan Schroeder. Tento gól vyhnal z brány hostí Haláka. Nahradil ho v nej Berube, ktorý mohol ešte v druhej tretine inkasovať,  mal ale šťastie, že Zucker netrafil odkrytú bránu.

Rýchle góly Wild Ostrovanov nezlomili a na začiatku tretej tretiny aj strelili dva rýchle góly, ktorými vyrovnali stav duelu. Oba dal Brock Nelson pri hre štyroch na štyroch. Ten prvý v čase 40:55 po výbornej nahrávke Princea a 42 sekúnd neskôr sa prezentoval peknou akciou a strelou spomedzi kruhov, ktorou nedal šancu Dubnykovi. Opäť bol teda stav vyrovnaný, to trvalo do 51. minúty, kedy vystrelil Niederreiter a jeho strela odrazená od oboch nôh Erika Haulu skončila v bráne. Čas bežal a Islanders sa museli uchýliť k odvolaniu brankára, čo využil Mikael Granlund na strelenie poisťovacieho gólu. Pred koncom zápasu sme ešte videli niekoľko šarvátok, Wild si už ale ďalšie víťazstvo postrážili.