Minnesota zvládla ďalšiu divokú prestrelku, Winnipeg zdolala 6:5

Za dva dni Minnesota zažila dva divoké zápasy s úspešným koncom pre ňu. Kým proti Los Angeles stále doťahovala, proti Winnipegu stratila aj trogólové vedenie. V dueli, v ktorom boli vystriedaný brankári obidvoch tímov, Wild zvíťazili 6:5 po tom, čo v 58. minúte strelil v oslabení víťazný gól Jason Zucker. Opäť hviezdil aj Mikael Granlund, ktorý zaznamenal tri body, Martin Hanzal si pripísal dve gólové nahrávky a Ryan White skóroval aj vo svojom druhom zápase za Divochov.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 5:6 (1:3, 2:2, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Laine (Scheifele, Perreault), 30. Lowry (Stafford, Ehlers), 38. Perreault (Wheeler, Byfuglien), 50. Armia (Scheifele), 52. Scheifele (Perreault, Laine) – 4. Granlund (M. Koivu), 15. Graovac (Granlund, Hanzal), 19. Haula (Granlund, Stewart), 29. Scandella (Hanzal, Stewart), 34. White (Stewart), 58. Zucker (Haula, Scandella)

Minnesota Wild: Kuemper (52. Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser, Brodin – Niederreiter, E. Staal (A), Schroeder – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Coyle, Hanzyal, Graovac – Stewart, Haula, White.

Začalo sa poriadne zhurta. Už minútu a 2 sekundy po úvodnom buly. Scheifele našiel medzi kruhmi nepokrytého Patricka Laineho, a ten strelou z prvej pekne zavesil. Ani Wild dlho na prvý gól čakať nemuseli, už o dva minúty neskôr Koivu vysunul do samostatného úniku Granlunda, ktorý vymiešal Hellebuycka a vyrovnal. Granlund úradoval aj v 15. minúte, kedy kľačiac dokázal prihrať Tylerovi Graovacovi, a ten už nemal problém trafiť odkrytú bránu Jets. Divosi šli nakoniec do kabín s dvojgólovým náskokom, keď dokázali využiť päťminútovú početnú výhodu po faule Postmu na Sutera, ktorý sa zranil. Gól dal hráč, ktorý zvyčajne presilovky nehráva. Erik Haula zužitkoval ďalšiu Granlundovu krásnu nahrávku.

V druhej časti získali už trojgólový náskok, po tom čo sa tvrdou strelou od modrej čiary presadil obranca Marco Scandella. Nahrával mu Hanzal, pre ktorého to bol prvý bod  v drese Wild. Na tento gól dokázali Jets o necelé dve minúty odpovedať strelou znižujúcou na 2:4, keď Kuempera prekonal Lowry. Hostia si prinavrátili späť trojgólový náskok v 34. minúte, keď potrestal chybu domácich Ryan White. To znamenalo koniec v zápase pre Hellebuycka, ktorého vystriedal Hutchinson. Winnipeg sa nevzdal a ešte do druhej prestávky dokázal opäť znížiť zásluhou Perreaulta.

Do záverečnej časti vstúpili aktívnejšie hostia, ktorí v polovici tretiny dokázali znížiť,  to dokonca v oslabení. Presadil sa Joel Armia, ktorý do brány dorazil vlastnú strelu. A vyrovnanie domácich prišlo v 52. minúte, keď peknú krížnu prihrávku Wheelera využil Mark Scheifele. A z brány sa tak porúčal ďalší gólman, Kuempera striedal Dubnyk. Tam už neinkasoval a Wild víťazstvo na svoju stranu priklonili vo vlastnom oslabení. Haula našiel Jasona Zuckera, ktorý sa nemýlil a zariadil Minnesote dve body.