Minnesota získala dvoch hráčov, ktorí by mali pomôcť na farme

Po angažovaní zvučných mien ako sú Eric Staal či Chris Stewart si Minnesota upísala aj menej známych hráčov so skúsenosťami hlavne z AHL. Útočník Pat Cannone a obranca Victor Bartley podpísali dvojcestné zmluvy a mali by pomôcť farme v Iowe najmä svojimi skúsenosťami, ktoré budú predávať talentovaným mladíkom.

29-ročný Pat Cannone patrí v AHL medzi uznávaných hráčov. V minulej sezóne bol kapitánom Chicaga Wolves a jeho výkony ho dostali až na Zápas hviezd AHL, kde sa stal najužitočnejším hráčom. V 73 zápasoch za Wolves zaznamenal 52 bodov (20+32) a bol najproduktívnejším hráčom, najlepším nahrávačom a druhým najlepším strelcom tímu. S Wild sa ako voľný hráč dohodol na jednoročnej dvojcestnej zmluve. Platové podmienky neboli zverejnené.

Aj 28-ročný Victor Bartley podpísal rovnako ako Cannone ročný dvojcestný kontrakt, pričom v NHL si zarobí 650 000 dolárov, v AHL 350 000. Tento zadák už má aj skúsenosti z profiligy, keď v nej nastúpil na 121 duelov so ziskom 23 bodov (1+22). V minulej sezóne sa ale v NHL predstavil iba 10 krát, z toho raz v drese Nashvillu (v ktorom pôsobil štyri ročníky) a po výmene odohral deväť stretnutí za Montreal. V nižšej AHL Bartley strávil najväčšiu časť svojej kariéry, celkovo tam odohral 172 zápasov s bilanciou 19 gólov a 52 asistencií.

Jeden komentár k “Minnesota získala dvoch hráčov, ktorí by mali pomôcť na farme”

  1. pavel napsal:

    Jsem nahodou moc rad, že se investovalo do farmy. Cannoe bude super.

Pridajte komentár