Minnesota zdolala Winnipeg po samostatných nájazdoch

Wild dokázali vo Winnipegu zvíťaziť aj keď prehrávali päť minút pre koncom tretej tretiny 2-1. O vyrovnanie sa postaral v oslabení Zach Parise a keďže v predĺžení gól nepadol nasledovali nájazdy. V nich rozhodol Charlie Coyle.

Víťazstvo pre Wild vychytal nakoniec Nicklas Backstrom, keďže sa na rozkorčuľovaní pred zápasom zranil Josh Harding. Backstrom bol tesne pred stretnutím aktivovaný z listiny zranených hráčov, a v zápase urobil 37 zákrokov.

„Musíte byť stále pripravený,“ povedal Backstrom. „Nikdy neviete čo stane, takže musíte nájsť spôsob ako byť pripravený podať čo najlepší výkon.“

Zach Parise 5 minút pred koncom tretej tretiny v oslabení zužitkoval skvelú prihrávku od Mikka Koiva. v samostatných nájazdoch skórovali Koivu a Little, v štvrtej sérii ukončil zápas Charlie Coyle.

Wild, ktorí osem z posledných desiatich zápasov hrali proti tímom z Východnej konferencii, začali sériu piatich zápasov proti rivalom zo západu. S 34 bodmi z 24 zápasov zažívajú Wild jeden z najlepších štartov v histórii a vyhrali šesť z posledných siedmich zápasov.

Za Jets strieľali góly hráči z tretej formácie – Michael Frolík a Matt Halischuk, Pavelec chytil 33 striel. Gól Nina Niederreitera na začiatku tretej tretiny znamenal vyrovnanie na 1-1 dve minúty predtým ako priklonil vedenie na stranu Jets Halischuk.

Divosi hrali bez zraneného Mikaela Granlunda, za Wild tak nastúpilo iba 7 obrancov a 11 útočníkov, ktorí sa prvé dve tretiny hľadali, až v tretej tretine predčili súpera.

„Keby sme nemali Backstroma, rýchlo by sme nad zápasom stratili kontrolu,“ povedal Parise, prvá hviezda zápasu s 1 gólom a asistenciou. „V prvej tretine sme mohli prehrávať aj 5-0 či 4-0. Backstrom predviedol neuveriteľné zákroky. Nebol to ideálny štart. Mali sme štastie, že sme sa z toho dostali.“

Sumár: Winnipeg — Minnesota 2:3 sn (0:0, 1:0, 2:1, 0:0, 0:1)

Góly: 34. Frolík (Halischuk), 46. Halischuk (Frolík, Scheifele) — 44. Niederreiter (Scandella, Parise), 56. Parise – v oslabení (Koivu, Suter)