Minnesota Wild počtvrté v sezoně porazila Dallas

Pět zápasů proti Dallasu Stars v této sezoně, celkem devět získaných bodů z deseti možných. Stars jsou pro Wild letos oblíbeným soupeřem a platilo to i tentokrát. Domácí nastoupili s náhradním brankářem Darcym Kuemperem, který předvedl perfektní výkon, pochytal 35 střel. Kromě něj se hvězdou zápasu stal i Erik Haula, který vstřelil vítězný gól a na jeden perfektně přihrál. Další body si v sezoně připsali také Granlun, Pominville a Koivu.

Minnesota Wild – Dallas Stars 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Suter (Pominville, Koivu), 25. Haula (Schroeder, oivu), 54. Spurgeon (Haula, Granlund) – 46. Eakin (Roussel, Eaves)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Folin, Scandella, Prosser, Olofsson – Tuch, E. Staal, Niederreiter – Granlund, Koivu (C), Zucker – Pominville, Coyle, Parise (A) – Z. Mitchell, Haula, Stewart – Schroeder.

V první třetina Minnesota rozhodně nebyla lepším týmem. Dallas byl v úvodních minutách obrovsky aktivní, v šesté minutě už vedl na střely 7:1. Všechny pokusy hostů končily na skvěle chytajícím Kuemperovi, který měl sice plné ruce práce, ale vyloženě gólové šance hasit nemusel. Po šesti minutách hry se do vedení mohli dostat domácí, když Stewart poslal Schroedera do úniku a ten nastřelil jenom tyčku. Postupem času začali Wild vyrovnávat střeleckou aktivitu Dallasu a minimálně srovnali se soupeřem krok. V závěru třetiny dostali šanci v podobě přesilové hry a užuž to vypadalo, že se půjde do kabin za bezgólového stavu. Jenže jedinou vteřinu před sirénou propálil po buly v útočném pásmu Lehtonena Ryan Suter.

Hodně podobný průběh měla i druhá část. Na konci třetiny vedli Stars na střely 26:15, ale znovu si vylámali zuby na výborném Kuemperovi. Když v úvodu třetiny nevyužili přesilovou hru, vrhli se domácí do rychlého protiútoku. Schroeder zatáhl puk už téměř za branku a přihrávkou před Lehtonena našel úplně volného Erika Haulu, jemuž už stačilo jenom přesně zamířil nad brankářův beton. Po zbytek třetiny to byla urputná snaha Stars o snížení, byť do nějakého drtivého tlaku se nedostali. A ani do vyložených šancí. Tu jedinou měl z dorážky Eaves po Benově střele, ale Kuemper byl opět připravený na svém místě.

Po šancích Granlunda a na druhé straně Benna se v úvodu třetí části konečně dočkali i hosté. Vyražené nahození doklepl z blízkosti pod horní tyčku Cody Eakin. Boudreau sice ještě reklamoval podražení brankáře, ale neúspěšně, gól platil. V polovině třetiny mohl uklidnit fanoušky Parise po své teči Olofssonovy střely a následné dorážky, ale v obou případech Lehtonen odolal. Co se nepovedlo Parisemu, napravil o chvíli později Jared Spurgeon. Z rychlé útoku zůstal Spurgeon stát u levé tyče, počkal si na přihrávku od Hauly a pak si blafákem a střelou pod horní tyč pohrál s brankářem.
Za stavu 3:1 už hosté nedokázali zareagovat. Sice měli k dispozici ještě přesilovou hru, dokonce pětiminutovou, ale do konce zápasu už stihli odehrát jenom necelé dvě minuty z ní. Skóre už se nezměnilo, a Wild si tak upevnili vedení na čele konference. Náskok mají už sedm bodů.