Minnesota vyrovnala stav série s Coloradom výhrou 2-1 vo štvrtom zápase

Minnesota Wild povolila Coloradu Avalanche iba 12 striel na svoju bránu pri víťazstve 2-1 v Xcel Energy Center a vyrovnala stav série prvého kola Západnej konferencice na 2-2. Po strelení víťazného gólu v treťom zápase, útočník Wild Mikael Granlund hviezdil aj v tomto zápase, a to hlavne skvelou defenzívnou činnosťou.

Avalanche prehrávali o gól, hrali so šiestimi hráčmi proti štyrom korčuliarom Wild, Granlund v posledných 30 sekundách zblokoval tri strely a pomohol Minesote ubrániť tesné víťazstvo. Séria sa za stavu 2-2 presúva do Denveru, kde sa v Pepsi Center odohrá ďalší zápas v sobotu.

Minnesota v zápase prestrieľala Colorado 32-12.

Hákovanie obrancu Wild Jonasa Brodina 2 minúty a 15 sekúnd dalo Avalanche šancu hrať so šiestimi hráčmi proti štyrom statočným divochom. našťastie sa však Avs nepodarilo to, čo v prvom zápase série, keď pri záverečnej powerplay vyrovnali a v predĺžení zápas strhli na svoju stranu (zápas skončil 5-4). Granlund aj ostatní hráči Wild tentoraz odviedli skvelú prácu v oslabení.

Minnesota hneď od začiatku dominovala, podobne ako v treťom zápase pri víťazstve 1-0 v predĺžení. V tomto zápase ale divosi dokázali brankára Avs Semyona Varlamova prekonať o jedenkrát viac. Dobré striedanie prvej formácie Wild vo 4. minúte zápasu vyústilo do otváracieho gólu. Zach Parise spoza brány našiel Jareda Spurgeona, kotrý strelou z prvej nekompromisne zavesil. Bol to Spurgeonov prvý gól v play-off v jeho kariére.

Na 2-0 Minnesota  zvýšila v druhej tretine pri presilovke. Strela Jasona Pominvilla z ľavého kruhu šla mimo brány, puk sa ale odrazil ku Charliemu Coylovi, ktorý za Varlamova už puk dostal. Coyle strelil už tretí gól v tejto sérii.

O 30 sekúnd neskôr znížil za Avs O’Reilly strelou medzi betóny Kuempera.

Kuemper mal v zápase 11 zákrokov, Varlamov zastavil 30 z 32 striel.

„Je šialené, ako sa mení v tejto sérii momentum. Prehrávali sme po prvých dvoch zápasoch 0:2 a teraz sme vyrovnali na 2:2 a veci pre nás vyzerajú svetlo. Musíme však pokračovať v takejto hre a nemôžeme poľavovať. Čaká nás ďalší zápas a k nemu musíme pristupovať rovnako, ako k posledným dvom,“ skonštatoval Charlie Coyle.

„Bol sme pri nich,“ povedal obranca Wild Ryan Suter. „Nedávali sme im veľa času. To bol kľúč k víťazstvu.“

Sumár: Minnesota Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 4. Spurgeon (Parise, Granlund), 33. Coyle PP (Pominville) — 34. O’Reilly (McGinn)