Minnesota vyhrala nad Calgary futbalovo 1-0

Po veľkej kríze Wild konečne začínajú cítiť pôdu pod nohami, a to hlavne vďaka veľkej pomoci brankára Devana Dubnyka. Dubnyk si vo štvrtok pri svojom druhom čistom konte v drese Minnesoty a treťom v sezóne pripísal 30 zákrokov a doviedol divochov k víťazstvu v Scotiabank Saddledome 1-0 nad Calgary Flames.

„Myslím si, že dnes Dubnykovi vďačíme za veľa,“ povedal útočník Wild Zach Parise. „Zachránil nás po rôznych chybách, ktoré sme urobili. Bol na naozaj veľmi dobrý. Urobil veľké zákroky. Zastavil strely, ktoré musel aj tie, pri ktorých sa to od neho neočakávalo. Sme veľmi šťastní z toho ako chytá.“

Wild vyhrali prvé dva duely trojzápasového tripu, ktorý ukončia v nedeľu proti Vancouveru Canucks. V utorok zaznamenal proti Edmontonu pri víťazstve 2-1 Dubnyk 23 zákrokov. Od 14. januára, kedy prišiel z Arizony do Minnesoty má bilanciu 4 víťazstvá a 1 prehra s 93,1 percentnou úspešnosťou zákrokov.

Minnesota sa dnešným triumfom priblížila v tabuľke ku Calgary na päť bodov.

Jediný a teda rozhodujúci gól duelu prišiel v deviatej minúte prvej tretiny, keď Parise využil chybu kapitána Flames Marka Giordana. Parise strelil svoj 20. gól v sezóne, nahrával mu  Thomas Vanek, ktorý si pripísal 21. gólovú asistenciu v ročníku a celkovo 300. v kariére.

„Veľmi dobrá akcia od Thomasa. Perfektne mi to prestrčil a ja som už len musel počkať, kým mi Hiller otvorí priestor,“ skonštatoval Parise.

Jednoznačne to bol zápas brankárov.

Brankár Jonas Hiller urobil 32 zákrokov, okrem iných zlikvidoval až tri veľké šance Jasona Pominvilla, blysol sa aj proti Ninovi Niederreiterovi.

Aj Dubnyk mal práce dosť, zastavil dve strely Masona Raymonda, pri veľkom tlaku Calgary v druhej tretine, keď na brankára Wild vyslali osem striel v rade. Dubnyk nedovoil skórovať ani Johnnym Gaudreauvoi, proti Giordanovi ukázal rýchle betóny.

Najkrajší zákrok Dubnyka prišiel sedem minút pred záverečnou sirénou, keď sa do brejku dostal Paul Byron, Dunyk ho vychytal a zabezpečil Wild výhru po riadnom hracom čase.

„Keď príde posledných 10 minút zápasu, je to veľmi dôležité. Potrebujete víťazstvo, ale v takomto dueli je dôležitého ho získal v riadnom hracom čase,“ povedal Dubnyk.

Sumár: Calgary — Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 9. Parise (Vanek)