Minnesota vyhrala nad Bostonom 4-3 po nájazdoch a zaistila si play-off aj 7. miesto

Minnesota mala už pred zápasom istý potup do play-off, keďže jej pomohol Columbus Blue Jackets výhrou nad Phoenixom. Wild sa ale rozhodli si zaistiť aj konečnú siedmu pozíciu. Minnesota, ktorá prehrávala o gól takmer 19 minút tretej tretiny, vyrovnala pri hre bez brankára v čase 58:55 gólom Ryana Sutera, a neskôr v samostatných nájazdoch porazila Boston Bruins 4-3 v Xcel Energy Center.

Wild si tak zabezpečili prvú divokú v Západnej konferencii.

Brankár Wild Ilya Bryzgalov zastavil dvoch strelcov v nájazdoch, tretí netrafil bránu. Mikko Koivu v záverečnej lotérii jediný skóroval, aby pomohol Minnesote vyhrať svoje prvé nájazdy z posledných piatich.

V riadnom hracom čase skóroval okrem Sutera aj Jason Pominville, dokonca dvakrát (raz z toho v presilovke). Za Boston strieľali góly Reilly Smith, Patrice Bergeron a Loui Eriksson. Dva z gólov Bruins padli v presilovkách.

Bryzgalov zaznamenal 21 zákrokov a vylepšil si bilanciu v Minnesote na 7-0-3. Tuuka Rask urobil za Boston taktiež 21 zákrokov.

Wild čakajú v základnej časti ešte dva zápasy (doma so St. Louis a Nashvillom), a keďže postup do play-off už majú vo vrecku, môžu nechať oddychovať  kľúčových hráčov a v pokoji sa pripraviť na vrchol sezóny.

Sumár: Minnesota Boston 4:3 sn (2:2, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Pominville PP (Koivu, Parise), 11. Pominville (Moulson, Erik Haula), 59. Suter (Pominville, Koivu) — 3. Smith PP, 11. Bergeron (Marchand, Chára), 37. Eriksson PP (Campbell, Hamilton)