Minnesota vďaka vzplanutí v tretej tretine zdolala Chicago v treťom zápase 4-0

Mágia Xcel Energy Center opäť zapracovala a dala Minnesote Wild šancu na úspech v ďalšej sérii bojov o Stanley Cup. Erik Haula a Mikael Granlund strelili rýchle góly na začiatku tretej tretiny a pomohli k víťazstvu 4-0 v treťom zápase série druhého kola play-off s Chicagom Blackhawks. V Xcel Energy Center sa zišla historicky najvyššia návšteva, to bolo 19416 divákov. Brankár Ilya Bryzgalov urobil 19 zákrokov, aby si pripísal čisté konto.

Minnesota dnes v prvých dvoch tretinách nedokázala streliť gól, v ktorý zúfalo dúfala. Potom však dala gól, získla vedenie a zrazu šlo všetko podľa plánu Wild.

Už v druhej minúte tretieho dejstva sa divosi dostali do situácie troch proti dvom, keď Matt Moulson prihral puk Justinovi Fontainovi, ktorý ho krásne naservíroval Haulovi. Erik Haula puk vo vzduchu trafil, poslal ho do brány a Wild sa ujali vedenia 1-0.

Fontainova asistencia bola jeho prvým bodom v play-off. Čo je však dôležitejšie, jeho asistencia zariadila prvýkrát v sérii vedenie Wild a dala im aj veľmi potrebné sebavedomie.

„Prvý gól bol pre nás veľmi dôležitý,“ povedal útočník Wild Mikael Granlund. „Dosť otvoril hru. Hráme proti veľmi dobrému tímu a v takýchto zápasoch je prvý gól skutočne dôležitý.“

Ani nie tri minúty po góle Haulu už Minnesota zvýšila vedenie krásnou akciou v podaní Mikalea Granlunda, Zacha Pariseho a Jasona Pominvilla. Akciu zakončil backhandovou strelou Mikael Granlund.

Brankár Hawks Corey Crawford zastavil v zápase 17 zo 17 striel.

Minnesota a veľmi zľakla, keďsa jeden z najdôležitejších hráčov Wild, obranca Ryan Suter zranil v druhej tretine, po strete s Mariánom Hossom a škaredom páde. Suter odišiel do kabíny, na tretiu tretinu sa však už vrátil a mal prsty aj v treťom góle. Zach Parise práve po jeho strele v presilovke v 58. minúte zápasu zvýšil vedenie Wild už na tri góly.

Na 4-0 uzavrel svojim druhým gólom v stretnutí v 59. minúte Mikael Granlund. Tento gól padol už do prázdnej brány, pretože Hawks ešte skúšali šťastie pri záverečnej powerplay.

„Dnes to bol úžasný tímový výkon,“ skonštatoval brankár Bryzgalov. „Hrali sme dobrý hokej. Snažili sme sa vyhnúť veľkým chybám a nenechať ich tam, kde sú najlepší.“

Minnesota bude hostiť aj štvrtý zápas série, ktorý sa odohrá v noci z piatku na sobotou o 3:30 nášho času.

„Je to takmer rovnaká situácia, v akej sme boli predtým s iným tímom. Toto je pre nás nová výzva a teraz je z toho opäť séria. Vieme, že keď podáme svoj najlepší výkon, môžeme poraziť ktorýkoľvek tím v lige, hlavne doma,“ povedal Granlund.

„Vieme, že je pred nami ďalšia veľká výzva,“ podotýka tréner Wild Mike Yeo. „Nesedíme a  nepotľapkávame sa po pleciach. Ešte stále v sérii nevedieme, takže našim cieľom je v ďalšom zápase vyrovnať stav série.“

Sumár: Minnesota Chicago 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Góly: 42. Haula (Fontaine, Moulson), 45. Granlund (Pominville, Parise), 58. Parise PP (Suter, Pominville), 59. Granlund do prázdnej brány (Niederreiter, Coyle)

Spolu: 4 8 18 4:00 31 27 22 14 399 7 7

2 komentárov k “Minnesota vďaka vzplanutí v tretej tretine zdolala Chicago v treťom zápase 4-0”