Minnesota už aj s Parisem podľahla Coloradu 1-3

Colorado porazilo Minnesotu na jej ľade 3:1, aby natiahlo jej sériu bez výhry na tri zápasy a o dva body ju predbehlo v tabuľke Západnej konferencie.

Víťazný gól duelu si pripísal nováčik Nathan MacKinnon, no sieť divochov rozvlnili aj Ján Hejda a Gabriel Landeskog, ktorý upravil skóre duelu strelou do prázdnej brány. MacKinnon zaknihoval aj asistenciu, Landeskog dokonca dve a Jean-Sebastien Giguere zlikvidoval 37 striel, aby vyhral aj svoj šiesty súboj v ročníku. Prekonal ho len Dany Heatley, kým Josh Harding čelil 20 strelám. Oba tímy sa stretnú aj v sobotu v Denveri.

Svetlým  zjavom v Minnesote bol Erik Haula (na fotografii), ktorý bol len tesne pred zápasom povolaný do prvého tímu pretože Mike Rupp opustil tím z osobných dôvodov. Haula zaznamenal prvý zápas v NHL, pripísal si v ňom asistenciu pri jedinom góle Wild a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.

Po dvoch vynechaných zápasoch sa do zostavy Wild vrátil hviezdny útočník Zach Parise, ktorý mal pôvodne vynechať až tri týždne. Dvadsaťdeväťročný rodák z Minnesoty sa v piatok dokonca ani príliš nešetril a odohral až 23 minút. Bodovať sa mu však nepodarilo a nepomohol k úspechu ani svojmu tímu. Pri prehre 1:3 s Coloradom Avalanche zaznamenal dva mínusové body.

Parise po zápase priznal, že počas zápasu s nohou nemal problémy, ale nepotešila ho hra mužstva: „Hrali sme mäkký hokej. Strácali sme puky. Keď sme v tretej tretine začali robiť správne veci, začali sme sa dostávať aj do šancí. Odovzdávali sme im však puky a dosť sme im to uľahčili.“

Sumár: MinnesotaColorado 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 36. Heatley (Niederreiter, Haula) — 4. Hejda (Landeskog, MacKinnon), 25. MacKinnon (Landeskog, Erik Johnson), 60. Landeskog do prázdnej brány (Cliche)