Minnesota tentokrát zápas v tretej tretine otočila, Boston zdolala 4-3

Deň po zápase Minnesoty s New Yorkom Rangers, kde Wild vyhrávali v tretej tretine 3-0 a nakoniec prehrali 5-4, sa divochom podaril podobný obrat v poslednom dejstve. V TD Garden Wild prehrávali s Bostonom Bruins po dvoch tretinách 1-3, nakoniec však stretnutie otočili na 4-3.

„Áno, nečakal som, že sa to stane o 24 hodín neskôr, takto to však chodí,“ skonštatoval útočník Wild Zach Parise, ktorý začal comeback gólom v 5. minúte tretej tretiny. „Stane sa to každému, stalo sa to nám, niekedy sa to stane aj najlepším defenzívnym tímom ligy. Takto to chodí, dáte jeden gól, začnete si veriť a myslieť na obrat. Medzi druhou a treťou tretinou sme zmenili trochu upravili taktiku a vyplatilo sa nám to.“

Obrat Wild dokončil víťazným gólom obranca Marco Scandellla necelých šesť minút pre koncom strelou z ľavého kruhu. Clonením strele pomohol Charlie Coyle. Minnesota v tretej tretine prestrieľala Boston 18-8. brankár Wild Nicklas Backstrom pri svojom druhom štarte v sezóne zastavil 24 z 27 striel. Prekonali ho len dvaja muži – Seth Griffith strelil dva góly, Milan Lucic jeden. Obaja aj raz asistovali. Gólman Bruins Tuukka Rask urobil až 38 zásahov.

Za Wild okrem Pariseho a Scandellu skóroval aj Nino Niederreiter a Justin Fontaine. Niederreiter otváral skóre stretnutia v prvej tretine strelou z prvej po prihrávke Thomasa Vaneka. Fontaine v tretej časti znižoval na 2-3 z pohľadu Wild.

„Kľúčom k úspechu bolo, že stále hrali svoju hru, nespanikárili sme,“ povedal Vanek.

Wild využili aj absenciu zraneného Zdena Cháru, ktorý Bruins chýbal najmä pred bránou.

„Býva to Chárova silná stránka,“ podotkol Parise.

„Z tohto dvojzápasového tripu  nie som sklamaný,“ povedal kouč Minnesoty Mike Yeo. „Naučili sme sa na ňom, že nesmieme prestať korčuľovať keď vyhrávame, a že aj keď prehrávame, môžeme zápas otočiť.“

V ďalšom zápase vo štvrtok čaká Minnesotu doma San Jose.

Sumár: Boston — Minnesota 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Góly: 19. Griffith (Krejčí, Trotman), 26. Griffith (Campbell, Lucic), 37. Lucic PP (Krug, Griffith) — 5. Niederreiter (Vanek), 45. Parise (Granlund, Spurgeon), 47. Fontaine (Carter, Cooke), 55. Scandella (Zucker, Coyle)

Spolu: 4 7 42 6:00 28 37 18 20 370 5 4

4 komentárov k “Minnesota tentokrát zápas v tretej tretine otočila, Boston zdolala 4-3”

1. FeelWild napsal:

Jen tak dál … Ale už mě děsí Vanek stále bez golu…..

2. admin napsal:

Snáď sa už gólovo chytí. Ináč Yeo nakoniec pred zápasom pomenil formácie, boli takéto: