Minnesota stále stopercentná, uspela aj proti Arizone

Aj v treťom zápase sezóny si Divosi pripísali výhru a dve body. Prvýkrát nastúpi vonku a trojzápasový trip začali triumfom nad Arizonou 4:3. Wild dvakrát v dueli vyhrávali o tri góly, nakoniec však z toho bola a dráma so šťastným koncom pre hostí. Minnesota môže za to vďačiť hlavne výborným oslabeniam, dnes ubránila všetkých sedem. Gólovo sa opäť presadil najlepší strelec NHL Zach Parise, Thomas Vanek sa tešil zo svojho 300. gólu v NHL.

Arizona Coyotes – Minnesota Wild 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Góly a asistencie: 33. Duclair (Domi), 40. Domi, 56. Stone (Doan, Richardson) – 10. Parise PP (Suter, Granlund), 11. Vanek (Fontaine), 28. Koivu v oslabení (Zucker, Scandella), 33. Granlund (Parise, Pominville)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Carter.

Už v prvom striedaní sa dostal do dobrej šance Niederreiter, bránu však netrafil. Wild mali na začiatku tlak, ten ale prerušil v 2. minúte faulom Nate Prosser, ktorý si v Arizone pripísal prvý štart v sezóne (nahradil Folina). Presilovku domáci nevyužili, po nej však celkom vyrovnali hru až do 10. minúty, keď si vypýtal faul Porter a početnú výhodu si zahrala aj Minnesota. A využila ju expresne, už po 8 sekundách sa presadil kto iný Parise, ktorý dorazil do brány Suterovu strelu odrazenú od zadného mantinelu. Pre najlepšieho strelca Wild to už bol piaty gól v treťom dueli. Ani nie minútu po jeho góle už bolo 2:0, svoj 300. gól v kariére strelil z veľkého uhla Rakúšan Vanek. Asistenciu si pri jeho trefe pripísal Justin Fontaine, ktorý po zranení nastúpil na svoj prvý zápas v sezóne a hneď bodoval. Vo zvyšku prvej tretiny mali Divosi dve nevyužité presilovky, a tak bol po prestávke stav 2:0 a na strely 12:6 pre Minnesotu.

V druhej časti Divosi naďalej nepúšťali Arizonu takmer k ničomu. Platilo to aj pri vylúčení Brodina, pri ktorom dokonca Wild skórovali. Svoju rýchlosť využil Jason Zucker, bol faulovaný, pokračoval však v akcii a prihral Mikkovi Koivovi, ktorý z prvej prekonal gólmana Smitha. Pre Smitha to znamenalo koniec v zápase, po góle na 3:0 ho vystriedal Anders Lindback. Prvá strela Arizony v prostrednej tretine prišla až po deviatich minútach, v 12. sa však domáci tešili zo zníženia. Wild stratili puk v útočnom pásme a brejk dvoch na jedného využili mladé hviezdičky Kojotov – Domiho prihrávku využil Anthony Duclair. Z dvojgólvého rozdielu sa domáci fanúšikovia dlho tešiť nemohli, pretože o 22 sekúnd neskôr krásnu akciu elitného útoku Minnesoty zakončil Mikael Granlund. Divosi bohužiaľ inkasovali na 4:2 nešťastne, deväť sekúnd pred druhou sirénou. Spurgeon rukou sklopil nahodený puk presne k Domimu, ktorý Dubnyka prekonal strelou medzi betóny.

Do tretej tretiny vstúpili Coyotes s tlakom, gól do šatne im veľmi pomohol. Hra bola dosť kúskovaná, na ľade to vrelo. Videli sme niekoľko šarvátok, najaktívnejší v nich bol domáci Downie. Divosi Arizone pomáhali zbytočnými vylúčeniami, v oslabeniach však boli vynikajúci. Kojotom sa predsa len podarilo streliť kontaktný gól, vďaka Stoneovej dorážke necelých päť minút pred koncom. Minnesota sa začala obávať o výsledok a len sa bránila. V tretej tretine bola prestrieľaná 13 ku trom, nakoniec ale víťazstvo udržala aj pri záverečnej powerplay súpera.

Divosi musia rýchlo zregenerovať, pretože už dnes v noci na nich čaká zatiaľ trápiace sa Los Angeles.

Vyjadrenia aktérov:

Mikko Koivu: „Určite musíme hrať lepšie ako na konci tohto zápasu, výhra vonku je však stále dobrá. Hlavne prvá na tripe.“

Spolu: 4 7 22 16:00 28 35 20 13 299 4 4

2 komentárov k “Minnesota stále stopercentná, uspela aj proti Arizone”

1. pavel napsal:

Dva body super, ale zbytečně zkomplikovaný zápas! Chápu, že rozhodčí měl nastavený přísný metr, ale tolik zbytečných vyloučení, před koncem hrát v šesti, to je ostuda. Ještěže to takhle dopadlo.

• admin napsal:

Presne tak, chybné striedanie, útočný faul, to by sa v tretej tretine pri tesnom stave nemalo stávať.