Minnesota slaví důležité body, Dumba zažil proti Stars čtyřbodový večer

Jeden soupeř je z kola ven a play-off je celkově na dosah ruky. Díky výhře 5:2 nad Dallasem už si Minnesota nemusí dělat s tímto soupeřem starosti a ve zbývajících pěti zápasech by jí teoreticky stačila jediná výhra. Utkání to dnes bylo náročné, Stars brzy vedli a první třetinu mohli klidně vyhrát výrazně. Jenže Minnesota nepříznivou situaci ustála a přebrala tempo zápasu do svých rukou. Úžasné večery za sebou mají Mikael Granlund – autor dvou asistencí a jednoho gólu, dvougólový Zach Parise a především Matt Dumba, jenž nasbíral 4 body.

Minnesota Wild – Dallas Stars 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Mikael Granlund (Suter), 28. Dumba (Suter, Zucker), 29. Parise (Mikael Granlund, Dumba), 40. Zucker (Dumba, E. Staal), 60. Parise (Mikael Granlund, Dumba) – 3. Ja. Benn (Seguin), 30. D. Shore (Hamhuis, Methot)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Suter (A), R. Murphy, Brodin, Prosser, Seeler – Niederreiter, M. Koivu (C), Parise (A) – Mikael Granlund, E. Staal, Zucker – Coyle, Cullen, Greenway – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Minnesota nezačala vůbec dobře. Už ve třetí minutě hry udělal za brankou chybu v rozehrávce Prosser, z čehož nakonec vytěžil úvodní gól Jamie Benn. Stejná obranná dvojice Prosser – Olofsson v dalších minutách znovu chybovala a do úniku pustila Seguina. Dubnyk musel v rozhodující chvíli zatáhnout ruční brzdu a pádem na led a vypíchnutím kotouče z útočníkovi hole celou situaci zažehnat. Stars v závěru třetiny dostali ještě možnost navýšit skóre v dlouhé čtyřminutové přesilovce. Jenže hned po buly se na zteč vydal Mikael Granlund a i když se očekávala přihrávka, Fin to vzal na sebe a zamířil přesně ke vzdálenější tyčce.

V úvodu druhé části mohl opět skórovat Jamie Benn, jenže jeho teč skončila na brankové konstrukci. Naopak domácí dostali možnost přesilové hry domácí a naložili s ní nejlépe, jak mohli. Doslova dělovku vyslal z levého kruhu po Suterově přihrávce Matt Dumba. O necelou minutu později předvedl parádu večera Granlund, když si na pravém kruhu obešel stahovačkou kolem obránce a pak už jenom ke gólu předložil puk Zachu Parisemu. A hned v následující minutě padla další branka, ovšem tentokrát tahal puk ze sítě Dubnyk. Na 2:3 snížil tečí před brankou Devin Shore.
Klíčový moment zápasu přišel v posledních vteřinách druhé třetiny. Zatímco hosté nevyužili přečíslení ve vlastním oslabení, hned z protiútoku pečetil vedení krásnou střelou Jason Zucker.

Třetí část se pochopitelně nesla ve znamení urputného snažení Dallasu zvrátit nepříznivý stav. Není divu, že Wild výrazně přestříleli, ovšem na další gól to nestačilo. Dvakrát za Dubnykem zazvonila tyčka a jednou musel v závěru zápasu vytáhnout perfektní zákrok proti Spezzovi. V posledních vteřinách tak udělal definitivní tečku za zápasem Zach Parise, jenž trefil odkrytou branku ze středního pásma.