Minnesota si pripísala piate víťazstvo v rade výhrou nad Calgary

Minnesota v pondelok neodohrala svoj najlepší hokej proti Calgary Flames, nakoniec to však stačilo. Wild strelili dva góly v tretej  tretine a v Xcel Energy Center porazili Flames 3-2, čím si vytvorili najdlhšiu víťaznú sériu v sezóne, keď vyhrali piaty zápas v rade.

Toto víťazstvo bolo tretie v rade po olympijskej prestávke, Wild tak majú na konte 75 bodov, čo im dáva deväť bodový náskok pred momentálne deviatym a desiatym tímom Západnej konferencie Winnipegom Jets a Vancouverom Canucks. Minnesota teraz vlastní prvú divokú kartu v Západnej konferencii a má sedembodový náskok pred vlastníkom druhej karty v konferencii, Dallasom Stars.

„Povedali sme, že chceme mať po olympiskej prestávke veľmi dobrý štart,“ povedal kouč Wild Mike Yeo. „Taktiež sme povedali, že sa chceme zlepšovať každým zápasom. Necítil som, že sme sa zlepšili v tomto zápase, ale môžeme využiť tento zápas na to, aby sme sa zlepšili v tom ďalšom.“

Yeo vraj očákaval, že pondelkový zápas bude poslabší a mal pravdu. Oba tímy hrali ťarbavo v bezgólovej prvej tretine a potom, čo si vymenili góly v prostrednej tretine Wild strelili prvé dva góly tretej tretiny a získali vedenie 3-1.

Zach Parise strelil víťazný gól zápasu 5 minút a 16 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Vyzeralo to ako poisťovací gól, keďže Parise dal Wild dvojgólový náskok.

Ale v 57. minúte obranca Calgary Mark Giordano po peknej prihrávke Markusa Granlunda strelou z prvej z ľavého kruhu prekonal Darcyho Kuempera a znížil na 3-2.

Flames niečo viac ako minútu pred kocom odvolali z brány Reta Berru a pri powerplay si vytvorili tlak, streliť vyrovnávajúci gól však nedokázali.

„Nemyslím si, že sme dnes hrali náš najlepší hokej. Nemyslím si, že sme hrali taký hokej, aký by sme potrebovali,“ povedal Parise. „Ale na tom nezáleží, keď sa pozriete na výsledok. Vyhrali sme zápas, a to je dôležité.“

Kuemper, ktorý bol predtým vyhlásený za tretiu hviezdu týždňa, nebol dnes veľkolepý, mal však niekoľko dôležitých zákrokov. Zastavil 21 striel, 8 v poslednej tretine a pripísal si jedenáste víťazstvo v sezóne.

„Pre mňa ako brankára bolo ťažké mať dlhšie úseky bez nejakého zákroku,“ povedal Kuemper. „Snažil som sa ale, aby som sa mentálne udržal vo forme. Väčšinu zápasu som sa cítil dobre.“

Minneota otvorila skóre stretnutia v 10. minúte druhej tretiny, keď Matt Cooke vzal za bránou Berrovi puk a poslal ho Kyleovi Brodziakovi, ktorý už nemal problém zakončiť do prázdnej brány a pripísať si piaty gól v sezóne.

Neskôr v rovnakej tretine Calgary vyrovnalo skóre zásluhou Mikaea Cammaleriho. Dennis Wideman vystrelil na bránu od modrej, puk sa však odrazil od kapitána Wild Mikka Koiva ku Cammalerimu, ktorý mal pred sebou viac menej odkrytú bránku.

Vedenie 21 si Minnesota v 6. minúte tretej tretiny presilovkovým gólom Jareda Spurgeona, pre ktorého to bol druhý gól v sezóne.

V zápase sa odohral aj jeden zaujímavý bratský súboj medzi Granlundovcami. Starší Mikael si  za Wild pripísal dve asistencie. Markus asistoval na gól Giordana a získal prvý bod v treťom zápase NHL.

Reto Berra urobil za Calgary 24 zákrokov.

V pondelok sa vrátil do zápasového kolotoča Mikko Koivu po vynechaní 17 zápasov. Zo zápasu vyšiel bodovo naprázdno a pripísal si jednu mínusku.

Minnesota má teraz voľno až do soboty, kedy odohrá zápas v American Airlines Aréne proti Dallasu Stars.

Sumár: MinnesotaCalgary 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 30. Brodziak (Cooke), 46. Spurgeon PP (Suter, Mikael Granlund), 55. Parise (Pominville, Mikael Granlund) — 37. Cammalleri (Wideman), 57. Giordano (Markus Granlund, Colborne)