Minnesota prehrala s Anaheimom 5-4

Minnnesota prehrávala s Anaheimom Ducks už 3-0, ale do tretej tretiny vstupovala za stavu 3-3. Nakoniec však prehrala aj napriek tomu, že v úvode tretej tretiny ujala vedenia. Tim Jackman ale skóre vyrovnal a Matt Beleskey rozhodol o výhre Ducks v Xcel Energy Center pomerom 5-4.

Anaheim si začal budovať náskok už v druhej minúte zápasu, keď skóroval Ryan Kesler, v prvej tretine ešte navýšil vedenie Ducks Jakob Silfverberg a na začiatku druhej tretiny zvýšil už na 3-0 svojim druhým gólom v stretnutia Kesler.

„Boli sme strnulí,“ povedal útočník Wild Zach Parise. „Veľa sme hovorili o tom, aký je Anaheim dobre napádajúci tím. Neviem, či sme tomu neverili alebo čo, ale ťažko sme sa dostávali spod ich tlaku.“

Potom však Minnesotu dostali späť do zápasu presilovky, v ktorých Wild skórovali dvakrát za 11 sekúnd.

Na 3-1 znížil kapitán Mikko Koivu, keď mu počas presilovky o dvoch hráčov pomohol teč puku od Claytona Stonera do vlastnej brány.

Po góle divosi vyhrali buly a v nasledujúcej početnej výhode o jedného hráča dostal Granlund puk k Parisemu, ktorý strelil svoj 10. gól v sezóne.

Wild vyrovnali na 3-3 v 38. minúte, keď strela Jonasa Brodina od modrej čiary skončila až v sieti a švédsky obranca sa tešil zo svojej prvej trefy v ročníku.

Po dvoch minútach záverečnej tretiny získal vedenie na stranu Minnesoty Justin Fontaine po rýchlom protiútoku a tvrdej strele.

„Síce sme sa dostali späť do zápasu, nie je však dôvod, prečo by sme sa z toho mali tešiť. Zápas sme prehrali,“ povedal tréner Wild Mike Yeo.

O minútu neskôr však vyrovnal Jackman a víťazný gól dal v 49. minúte Beleskey.

Po piatom góle vo svojej bráne sa zo zápasu porúčal Darcy Kuemper. 24-ročný brankár bol vystriedaný v troch z posledných štyroch domácich zápasov a dnes zastavil len 13 z 18 striel. Niklas Backstrom v záverečných 11 minútach zápasu zastavil všetky tri strely, ktorým čelil.

„Necítil som sa tak, že by som pustil ľahké góly. Mali dobré strely a prestrelili ma, päť gólov však nemôžem dostávať,“ skonštatoval Kuemper.

„Určite nemôžeme v zápase dostať päť gólov,“ tvrdí Yeo. „Majú dobrý tím, ale som si istý, že sme ich dnes pustili do maximálne 10 gólových šancí. Ak dáme štyri góly mali by sme vyhrať.“

Sumár: Minnesota — Anaheim 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)

Góly: 25. Koivu PP (Granlund, Scandella), 26. Parise PP (Granlund, Brodin), 38. Brodin (Pominville, Parise), 43. Fontaine (Brodziak, Prosser) — 2. Kesler (Palmieri, Fowler), 12. Silfverberg (Cogliano, Smith-Pelly), 23. Kesler (Lindholm, Jackman), 44. Jackman (Kesler), 49. Beleskey (Getzlaf, Palmieri)

Spolu: 4 8 25 11:00 38 26 14 12 381 3 7

Jeden komentár k “Minnesota prehrala s Anaheimom 5-4”

1. FeelWild napsal:

Škoda.. Ukázali jsem obrovský potenciál kdy jsme dotáhli ztrátu. Škoda že potom nás zlomily dva jejích goly.. Nevádí na Isles vlítnem a VYHRAJEM