Minnesota prehrala s Anaheimom 2-1

Divosi dnes v noci podľahli Anaheimu Ducks aj naprie tomu, že po druhej tretine vyhrávali 1-0. Káčeri však dvoma gólmi v tretej tretine zápas otočili a nakoniec vyhrali 2-1. Brankár Wild Darcy Kuemper inkasoval prvýkrát v sezóne, a to po 164 minútach. Minnesota bola len piatym tímom od sezóny 1943-44, ktorý začal sezónu dvom čistými kontami za sebou.

Po bezgólovej prvej tretine sa Wild v tej prostrednej ujali vedenia zásluhou Jasona Zuckera a vyzeralo to tak, že by spanilá jazda Minnesoty mohla pokračovať. Zucker pri svojom druhom góle využil svoju rýchlosť a potom z ľavého kruhu strelou zápästím prekonal brankára Ducks Frederika Andersena, ktorý inak chytal výborne, zaznamenal 28 zákrokov a bol vyhlásený za prvú hviezdu stretnutia.

V druhom dejstve mali veľké šance Minnesoty Thomas Vanek aj Jason Pominville. Vaneka v presilovke zastavil Andersen ale aj Coglianova hokejka. Pominville vo svojej šanci netrafil pred odkrytou bránou dobre puk.

Osemtretinovú nepriestreľnosť Kuempera prerušil pri presilovke Wild Andrew Cogliano, ktorý sa dostal do nájazdu na gólmana a blafákom do backhendu šancu premenil.

Za stavu 1-1 trafil Charlie Coyle pri tlaku Minnesoty konštrukciu brány a to muselo potom divochov mrzieť, pretože v 52. minúte dal víťazný gól po chybe Wild v rozohrávke Corey Perry.

Divosi sa snažili vyrovnať ešte so šiestimi korčuliarmi na ľade, avšak to sa im nepodarilo, a tak zaknihovali svoju prvú prehru v sezóne.

„Urobili sme niekoľko chýb, za ktoré sme zaplatili,“ skonštatoval švajčiarsky útočník Wild Niederreiter. „Kuemper nás držal v hre celý zápas.“

„Je ťažké byť teraz naštvaný,“ povedal kouč Wild Mike Yeo. „Chceli sme tento zápas vyhrať. Chlapci do toho dali veľa. Väčšinu času sme hrali výborný zápas. Mali sme šance do prázdnej brány, niekoľko situáciií, keď sa nám puk odrážal preč od hokejok. Neboli sme však dosť ostrí v situáciách, keď je potrebné hrať „

Minnesota prehrala s Anaheimom sedem z ôsmich zápasov, všetky však skončili jednogólovým rozdielom.

V nedeľu už o 21:00 nášho času čaká Wild ďalší kalifornský súper, obhajca Stanley Cupu Los Angeles.

Sumár: Anaheim — Minnesota 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 23. Zucker (Carter, Ballard) — 45. Cogliano v oslabení (Smith-Pelly, Fowler), 52. Perry (Thompson)