Minnesota povolala do prvého tímu Curryho a Dowella, Folin sa dnes pripojil k tímu

Vedenie Wild dnes povolalo do prvého tímu z Iowy Wild v AHL dvojicu hráčov: brankára Johna Curryho a útočníka Jakea Dowella. Hráčov tím povolal z dôvodu zranení Darcyho Kuempera a Mikaela Granlunda. Dnes k tímu na tréningu pripojila k tímu aj nová akvizícia, obranca Christian Folin. Skvelá správa je aj to, že Josh Harding trénoval s tímom prvýkrát od januára.

Keďže Darcy Kuemper sa pred zápasom Los Angeles, Minnesota povolala 30-ročného Curryho, aby robil vo štvrtkovom zápase s Chicagom Blackhawks Bryzgalovovi dvojku. Ak by to bolo potrebné aj dlhšie. Curry má v tejto sezóne v Iowe bilanciu 7-9-2, priemer 2,62 gólu na zápas a 92 percentnú úspešnosť v 19 zápasoch.

Wild takisto povolali aj centra Jakea Dowella, pretože Mikael Granlund bude pravdepodobne mimo hry kvôli zraneniu v hornej časti tela. Dowell zaznamenal 17 bodov (6+11) a 56 trestných minút v 54 zápasoch za Iowu v tejto sezóne.

Tréner Mike Yeo by mohol v ďalšom zápase nasadiť ako štvrtého centra Dowella alebo Codyho McCormicka a Erika Haulu posunúť na post druhého centra. Pretože keď to formácii Zach PariseMikko KoivuCharlie Coyle ide tak dobre, načo Coyla vracať späť na post centra?

V zápase s Los Angeles sa Wild zranil ešte jeden útočník, a to Nino Niederreiter. Jeho zranenie by však nemalo byť vážne a jeho štart vo štvrtok je otázny. Dnes s tímom ale trénoval a formácie vyzerali takto:

Parise-Koivu-Coyle

Moulson-Haula-Pominville

Cooke-Brodziak-Fontaine

Veilleux-Dowell-Niederreiter

S tímom už trénoval aj Christian Folin. Folin môže nastúpiť do zvyšných šiestich zápasov základnej časti (do play-off už nie, keďže ho Wild tískali až po uzávierke prestupov). Švédsky obranca by sa však štartu za Minnesotu pravdepodobne mohol dočkať, až keby si Wild zaistili postup do play-off a tréner by chcel nechať oddýchnuť kľúčovým obrancom ako sú Ryan Suter či Jared Spurgeon.

Na záver pridávame fotografiu, ktorú radi vidíme. Josh Harding trénoval s tímom prvýkrát od januára!

Vložený trvalý odkaz obrázku

Pridajte komentár