Minnesota porazila Phoenix, hrdinom dvojgólový Parise

Wild v dôležitom zápase zdolali Phoenix Coyotes 3:1 hoci po dvoch tretinách prehrávali o gól. Divosi tak získali v tabuľke Západnej konferencie na siedmom mieste trojbodový náskok pred Phoenixom a štvorbodový pre Dallasom. Minnesotu a Phoenix čaká ešte sedem zápasov základnej časti, Dallas osem.

Začiatok nebol pre Wild vôbec ľahký. Už v štvrtej minúte otvoril skóre stretnutia Mikkel Boedker v presilovej hre.

Ani v druhej tretine nedokázali Wild streliť gól, aj keď už hrali lepšie ako v prevej tretine a vytvorili si viac príležitostí.

Zach Parise a Jared Spurgeon strelili góly v rozpätí štyroch minút tretej tretiny a otočili stav zápasu.

„Mali sme včera veľkú debatu, len náš tím,“ povedal Spurgeon, ktorý v zápase strelil dvoj piaty gól sezóny. „Rozprávali sme sa o tom, aký je tento zápas dôležitý, a že musíme minulosť hodiť za hlavu.“

Parise pridal svoj druhý gól v zápase 43 sekúnd pred koncom zápasu do prázdnej brány. Bol to jeho 27. gól v sezóne.

Brankár Wild Ilya Bryzgalov dopomohol k víťazstvu 23 zákrokmi. Na druhej strane, Thomas Greiss, gólman Coyotes, čelil 29 strelám z ktorých inkasoval dvakrát.

„Dallas tiež vyhral, takže keby sme tento zápas prehrali, boli by sme vo veľmi ťažkej situácii,“ povedal dvojgólový Parise. „Ale môžeme sa veľa naučiť z toho, že aj keď sme prehrávali, nevzdávali sme sa, neboli sme frustrovaní. Postupom zápasu sme sa zlepšovali a nakoniec sme ho dokázali vyhrať.“

Minnesotu čaká v ďalšom zápase v pondelok Los Angeles Kings.

Sumár: Phoenix – Minnesota 1:3 (1:0, 0:0,0:3)

Góly: 4. Boedker PP (Doan, Ekman-Larsson) — 49. Parise (Koivu), 53. Spurgeon (Pominville, Granlund), 60. Parise do prázdnej brány (Koivu)