Minnesota podpísala zmluvu s ďalším talentom z univerzity

Vedenie Minnesoty Wild podpísalo zmluvu s ďalším zo zásoby svojich prospektov a opäť zalovilo v univerzitných vodách. Nováčikovského kontraktu sa dočkal 22-ročný center Adam Gilmour, ktorý doteraz pôsobil vo vysokoškolskej súťaži NCAA. Gilmour bol klubom zo St. Paul draftovaný v roku 2012 vo štvrtom kole z celkového 98. miesta.

Foto: persoo.co.uk

V NCAA hral Gilmour posledné tri sezóny za jeden z najúspešnejších tímov ligy Boston College a v uplynulom ročníku zaznamenal v 41 dueloch 26 bodov za 12 gólov a 14 asistencií. Pripísal si aj veľmi dobrých 15 kladných bodov v hodnotení plus-mínus. Boston vo vyraďovačke NCAA vypadol minulý štvrtok, keď ich porazil Quinnipiac.

Urastený 191-centimetrový a 87-kilový hráč celkovo počas troch sezón v NCAA nazbieral 28 gólov a 45 asistencií, čo dokopy činí 73 bodov.

Gilmour je skôr tvoriacim centrom ako strelcom, jeho hlavnou devízou je však solídna obojsmerná hra. V budúcej sezóne by mal nastupovať na farme Wild v Iowe, kde sa pripojí k ďalším nádejám, ktorých si Minnesota upísala len v posledných dňoch (Nick Seeler, Mario Lucia). Ešte sa očakáva, kedy sa upíše aj Gilmourov spoluhráč Alex Tuch, ktorý je jedným z najväčších talentov a už v najbližšej sezóne by sa mohol prebojovať aj do prvého tímu.

Jeden komentár k “Minnesota podpísala zmluvu s ďalším talentom z univerzity”

  1. pavel napsal:

    Cap Hit: $717,500
    Tak jsem na něj příští sezonu zvědavý, mohli by mu dát šanci ještě letos, pár zápasů tam ještě zbývá.

Pridajte komentár