Minnesota podpísala nováčikovské zmluvy s dvoma hráčmi

Vedenie Minnesoty je aktívne na na trhu voľných univerzitných hráčov. Po tom, čo minulý týždeň získali útočníka Graysona Downinga, sa Wild včera dohodli na podmienkach nováčikovského kontraktu s brankárom Brodym Hoffmanom (na snímke) aj obrancom Zachom Palmquistom. Rovnako ako pri Downingovi by malo ísť o posilnenie farmárskeho tímu, Iowy Wild.

Foto: Brian Jenkins/UVM Athletics

Obom hráčom začnú kontrakty platiť od sezóny 2015-16.

24-ročný Hoffman v aktuálnom ročníku pôsobil na univerzite vo Vermonte, kde mal v 22 dueloch bilanciu 13-6-2, priemer 2,06 gólu na zápas a 92,2 percentnú úspešnosť zákrokov. Rodák z kanadského Saskatchewanu odohral v univerzitnej súťaži NCAA celkovo tri sezóny a 78 stretnutí, v ktorých má úspešnosť zákrokov 91,4 percent. V troch zápasoch si pripísal čisté konto.

Wild chcú do organizácie získať viac brankárov, keďže Darcy Kuemper nemôže hrať na farme bez toho, aby prešiel waiver listinou a veteránovi Johnovi Currymu končí v lete zmluva.

Druhý hráč, ktorého si Divosi upísali, je 24-ročný obranca Palmquist. Ten v tejto sezóne hral ako asistent kapitána tímu Minnesota State Mavericks (NCAA). V bodovaní tímu bol na štvrtom mieste s 29 bodmi (8+21) v 40 dueloch. Štyri góly strelil v presilovkách. Rodák zo St. Paul počas štyroch sezón v Minnesota State nevynechal ani jeden zápas, nastúpil na 160 stretnutí v rade a utvoril školský rekord. V týchto 160 zápasoch nazbieral 96 bodov (25-71) a 109 trestných minút. Palmquist by sa mal ešte v tejto sezóne pripojiť k tímu v Iowe.

2 komentárov k “Minnesota podpísala nováčikovské zmluvy s dvoma hráčmi”

  1. FeelWild napsal:

    Tak je třeba myslet i do budoucna, je vidět, že vedení má přehled a chce mít velkou jistotu do dalších let 😉

  2. pavel napsal:

    Palmquist vypadá jako dobrá akvizice pro Iowu :).

Pridajte komentár