Minnesota podľahla Detroitu 2-3

Útočník Detroitu Red Wings Gustav Nyquist v 46. minúte zápasu rozhodol o sobotňajšom víťazstve Detroitu nad Minnesotou Wild. Nyquist prekonal Kempera strelou k pravej tyčke a zaknihoval svoj 2. gól v sezóne. Detroit sa tak dostal na postupové ôsme miesto o jeden bod pred Columbus.

Brendan Smith a David Legwand strelili zvyšné góly Detroitu v presilovkách, Jimmy Howard zastavil 28 striel a pripísal si tretie víťazstvo v rade.

Za Minnesotu otváral skóre Mikko Koivu v presilovke a druhý gól pridal po peknom trestnom strieľaní Charlie Coyle. Darcy Kuemper si pripísal 27 zákrokov.

Detroit viedol po dvoch tretinách 2-1, už po 15 sekundách tretej tretiny však bol v úniku faulovaný Charlie Coyle. Coyle dostal príležitosť trestného strieľania, ktoré blafákom premenil na svoj ôsmy gól v sezóne.

Pre Coyla to bol prvý gól v posledných 9 zápasoch a druhý v posledných 24. Počas tohto obdobia sa posunul z pozície druhého centra na tretieho centra. Včerajší zápas začal na krídle tretieho útoku, ale tréner Mike Yeo si všimol Coyla od prvého striedania a rozhodol sa ho posunúť v zostave vyššie.

„Páčil sa mi jeho výkon v tretej formácii,“ povedal Yeo. „Hral fyzicky. A keď hrá takto fyzicky, má to aj veľký vplyv na zápas.“

Red Wings v zápase využili dve z dvoch presiloviek.

„Myslím, že v  tomto období keď nevyhrávame zápasy, máme v oslabeniach úspešnosť 68 percent,“ poznamenal Yeo. „To je zlé. Keď prehrávate zápasy o jeden gól a  vaša úspešnosť na oslabeniach je 68 percent, musíte to samozrejme zlepšiť.“

Red Wings a Wild sa dnes opäť postavia proti sebe, tentoraz v Joe Louis Aréne v Detroite.

Sumár: MinnesotaDetroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 6. Koivu PP (Suter, Moulson), 41. Coyle trestné strieľanie — 11. Smith PP (Legwand, Kindl), 38. Legwand PP (Sheahan, Kindl), 46. Nyquist (Sheahan, Smith)