Minnesota po dlhom čase vonku prehrala, nestačila na St. Louis

Minnesota sa nestala prvým tímom v NHL, ktorému sa 13-krát za sebou podarilo vyhrať na štadióne súpera. V poslednom zápase základnej časti to Divochom prekazilo St. Louis Blues vďaka domácom triumfe 4:2. Wild prehrali vonku prvý raz od 16. februára, a tak do play-off pôjdu z pozície prvej divokej karty, čaká ich séria práve proti St. Louis. Minnesota v tejto sezóne nazbierala okrúhlych 100 bodov.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 4:2 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly a asistencie: 34. Jaškin (Jokinen, Berglund), 38. Tarasenko (Steen, Butler), 40. Lehtera (Steen, Tarasenko), 46. Lehtera PP – 39. Scandella (Haula, Cooke), 60. Parise PP (Granlund, Vanek)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Folin, Prosser, Scandella, Dumba, Leopold – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Brodziak, Zucker – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim-Haula-Cooke.

V bezgólovej prvej tretine mala hru pod kontrolou Minnesota, domáci tím pustila len k jednej strele na bránu. Veľa príležitostí na skórovanie sme nevideli. Z divochov v šanci nepochodil Brodziak, Niederreiter ani Scandella.

Prostredná časť už bol oveľa zaujímavejšia ako tá prvá. V jej úvode po peknej kombinácii Wild neprekonal gólmana Blues Elliota Coyle a v presilovke neuspel po dobrej práci Vaneka a Granlunda vo vyloženej šanci ani Pominville.

V 34. minúte odohrali Wild dobré striedanie s tlakom, gól ale nedali, čo z následného brejku Blues potrestali. Skóre duelu otvoril po prihrávke Olliho Jokinena Čech Dmitrij Jaškin strelou medzi betóny Dubnyka. Presne dve minúty pred druhou sirénou zvýšili domáci na 2:0, Vladimir Tarasenko sa tešil po strele z prvej.

Hostia onedlho znížili zásluhou obrancu Marca Scandellu a jeho tvrdej strely od modrej. Na 11. gól Scandellu v sezóne nahrával Matt Cooke, pre ktorého to bola druhá asistencia v druhom stretnutí po návrate zo zranenia.

29 sekúnd pred koncom druhej tretiny St. Louis opäť odskočilo Minnesote na rozdiel dvoch gólov, o čo sa postaral po nádhernej prihrávke backhendom od Alexa Steena Fín Jori Lehtera .

Do tretej dvadsaťminútovky Wild nastúpili (ako už avizovali pred zápasom) so zmenou v bráne. Dubnyka nahradil Darcy Kuemper, ktorý nešťastne inkasoval v 46. minúte. Druhý gól v stretnutí si pripísal Lehtera, zvyšoval ním na 4:1. Jeho prihrávku spoza brány si do vlastnej siete zrazil obranca Minnesoty Nate Prosser.

Divosi ešte upravili výsledok na 4:2, a to počas presilovky šiestich na štyroch (s odvolaným brankárom). Granludovu prihrávku využil na zužitkoval najlepší strelec Minnesoty Zach Parise. Svoj 33. gól v sezóne dosiahol nechytatľnou strelou „do vinkla“.

Aj v tomto dueli Minnesota nehrala v najsilnejšej zostave, hráči ako Koivu, Suter, Spurgeon, Carter, Schroeder či Fontaine si mohli pred nastávajúcim play-off oddýchnuť.

„Bola to parádna séria. Sme na ňu hrdí. Je sklamanie, že sme nevytvorili rekord“ povedal Parise pre Startribune o ukončení víťaznej šnúry na tripoch. „Po dnešku sa musíme začať pripravovať na nášho súpera v play-off. Je to akoby nová sezóna.“

„Je jedno aký bude náš súper, bude to tvrdý boj. Také je play-off,“ uvedomuje si Suter.