Minnesota opäť zdolala Edmonton, tentoraz po nájazdoch

Po návrate z tripu hráči Minnesoty nadviazali na posledné dve výhry aj doma a v St. Paul sa tešili z víťazstva nad Edmontonom. Wild len pred pár dňami porazili Oilers v Kanade po predĺžení a aj teraz sa predĺženie hralo, rozhodnúť však museli až samostatné nájazdy. V nich sa o ten víťazný postaral Eric Staal, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu. Za druhú star bol vyhlásený Devan Dubnyk, ktorý v bráne podal ďalší spoľahlivý výkon.

Minnesota Wild – Edmonton Oilers 3:2 sn (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 25. Dumba (Niederreiter, Pominville), 42. Zucker (Granlund), rozh. nájazd Staal – 20. Draisaitl (Pouliot, Pitlick), 56. Nugent-Hupkins (Klefbom, Eberle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Granlund, Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Gabriel, Graovac, Stewart.

Oba tímy sa v Xcel Energy Center rozbiehali pomaly, po ôsmich minútach mal prvú vážnejšiu príležitosť bodový líder NHL, McDavid, ktorému vystavil krásny semafor gólman Dubnyk. Za Divochov odpovedal štvrtý útok, ktorý nadlho zatlačil Oilers. Stewart v dobrej šanci netrafil, vďaka dobrému striedaniu svojej „checking“ line však domáci získali presilovku. Tú sa im využiť nepodarilo. V prvej tretine boli strelecky o niečo aktívnejší hostia, ktorí aj otvorili skóre. V poslednej minúte úvodnej časti, krátko po tom, čo v prečíslení Wild Coyla vychytal Talbot, Pouliot v rýchlej akcii našiel Draisaitla, proti ktorému najprv predviedol Dubnyk skvelý zákrok, na dorážku už ale nárok nemal.

V druhej tretine sa podarilo Minnesote vyrovnať, postaral sa o to Matt Dumba, keď po prihrávke Niederreitera naznačil strelu, kľučkou si vylepšil pozíciu a tvrdou strelou prekonal Talbota. Wild mali potom aj šance na to, aby sa dostali do vedenia. Zuckerovi či Graovacovi nechýbalo veľa, no to ani ťažko zastaviteľnému McDavidovi. Nikto však svoje možnosti ani početné výhody nevyužil, a tak bol po 40 minútach stav nerozhodný, 1:1.

V tretej časti diváci nečakali dlho na zmenu skóre, a na ich radosť sa vedenia ujala Minnesota. Gól strelil Jason Zucker, ktorý najprv prečíslení dvoch na jedného pokazil prihrávku na Granlunda, keď mu prihral na korčule. Granlund aj pri zbrzdenej akcii krásnou nahrávkou našiel Zuckera, a ten už nemal problém prekonať Talbota. Wild sa potom ubránili jednému oslabeniu, v ďalšej presilovke ale hostia dokázali zásluhou Nugenta-Hopkinsa vyrovnať a poslať zápas do predĺženia.

V predĺžení boli bližšie k rozhodnutiu Divosi, ktorí po faule McDavida na Pariseho hrali aj presilovku, no nevyužili ju. Coyle počas nej trafil strelou z prvej žrď, a v závere nastrelil konštrukciu brány aj Staal.

Samostatné nájazdy boli v dosť dlhé, na rad prišlo až šesť sérii, pričom polovica skórovali. Za Wild svoje nájazdy využili Pominville, Stewart aj Staal. Na druhej strane skórovali Draisailt aj Eberle, v šiestej však nepremenil Nugent-Hopkins, takže sa Minnesota mohla tešiť z výhry.

1. Eric Staal, (0+0, premenený rozhodujúci nájazd)
  2. Devan Dubnyk (25 zákrokov, 92,6 % úspešnosť)