Minnesota opäť zdolala Colorado, tentoraz 3:1

Minnesota zdolala Colorado Avalanche aj po štvrtýkrát v ročníku. V Pepsi Center Divosi zvíťazili 3:1 a v zápasoch tejto sezóny proti Avs majú skóre 12:1. Wild opäť zahviezdila štvrtá formácia, ktorá sa postarala o dva góly, rovnako ako v dueli proti Nashvillu. Erik Haula aj Justin Fontaine si pripísali po góle a asistencii. Dôležitým faktorom výhry boli aj skvelé oslabenia Minnesoty, Wild sa ubránili až siedmim presilovkám súpera. Na tom mal veľký podiel aj brankár Devan Dubnyk, ktorý v stretnutí zlikvidoval 34 striel.

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 22. Talbot (Holden) – 11. Haula (Fontaine, Brodziak), 30. Fontaine (Haula, Brodin), 46. Pominville (Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (Backstrom) – Brodin, Suter, Dumba, Scandella, Folin, Prosser – Bergenheim-Koivu-Vanek, Parise-Granlund-Pominville, Niederreiter-Coyle-Schroeder, Haula-Brodziak-Fontaine

Od začiatku stretnutia bolo vidno, že Colorado chcelo zmazať svoju nulu na konte strelených gólov v tejto sezóne proti Minnesote. Začalo aktívnejšie a malo aj možnosť presilovky, v nej však Wild ukázali, prečo patria medzi najlepšie tímy v oslabeniach.

Divosi postupne vyrovnali hru a až v 9. minúte vyslali na bránu Avs prvú strelu. Po prihrávke Jordana Schroedera sa do šance dostal Nino Niederreiter, gólman domácich Varlamov ho vychytal. Od dve minúty neskôr sa ale už Minnesota presadila, Varlamova prekonal takmer z nulového uhla Haula.

Pred koncom prvej tretiny ešte Dubnyk zlikvidoval veľkú príležitosť O’Reillyho, a Wild tak šli do kabín s vedením 1:0.

V úvode prostrednej časti Avalanche vyrovnali stav na 1:1 po šťastnom (a diskutabilnom) góle, ktorý bol pripísaný Maximeovi Talbotovi. Padol po čudnom odraze puku od mantinelu a zmiatol Dubnyka, ktorý betón, pod ktorým mal puk, posunul do brány. Otázkou je, či ho tam nenatlačil McLeod.

Približne v polovici duelu sa Wild opäť ujali vedenia zásluhou štvrtého útoku. Brejk dvoch na jedného zakončil po prihrávke Haulu Fontaine.

Vo zvyšnej časti druhej tretiny si Avs vyskúšali všetky modely presiloviek (5 na 4, 5 na 4, 4 na 3), ale aj vďaka výbornému Dubnykovi sa Divosi ubránili. Raz pomohla aj konštrukcia brány. Paradoxne v oslabení mohli Wild odskočiť Coloradu na dva góly, keď sa do nájazdu dostal kapitán Mikko Koivu, netrafil však bránu.

V šiestej minúte tretej dvadsaťminútovky Minnesota poistila svoje vedenie gólom na 3:1. Jason Pominville sa presadil strelou príklepom po vysunutí od Mikaela Granlunda. Avalanche sa ešte snažili zápas zdramatizovať, posledné štyri minúty hrali bez brankára, mali aj presilovku, stav sa však už nezmenil. Koniec duelu poznačilo niekoľko zákerných zákrokov a šarvátok, celý zápas bol vlastne veľmi nervózny.

„V emotívnom zápase sme si udržali sústredenie na hru a skutočne si myslím, že to sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce,“ povedal po zápase pre StarTribune tréner Wild Mike Yeo.

„Naša odpoveď po góle, ktorý pravdepodobne nemal byť uznaný, ukazuje, že sme skvelým tímom,“ myslí si Dubnyk.