Minnesota nezvládla důležitý souboj, proti Jets vyšla gólově naprázdno

Po třetí porážce v řadě si Wild zkomplikovali cestu do play-off. Prohráli totiž s přímým konkurentem z Winnipegu na domácím ledě 0:2. Ve frustrujícím zápase nedokázali hokejisté Minnesoty za Pavelcova záda dostat ani jednu z dvaatřiceti střel. Jets tak snížili náskok na Wild na pouhé dva body. Minnesota musí zabrat dnes v noci na ledě Chicaga.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Wheeler (Ladd, Perreault), 34. Stafford (Wheeler, Scheifele)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Koivu, Niederreiter – Fontaine, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Carter.

Minnesota doslova prospala úvod utkání. Hosté byli jednoznačně aktivnější a Dubnyk měl dostatek práce už od prvních minut. Výraznou šanci na holi měl Perreault, který střílel po nahrávce zpoza branky z bezprostřední blízkosti, ovšem domácí gólman se zaskvěl na brankové čáře pohotovým betonem. V páté minutě dostal Winnipeg výhodu přesilové hry a dokázal jí zužitkovat. Blake Wheeler sice volil křížnou přihrávku, jenže ta nešťastně našla Scandellovu brusli, od níž puk zamířil pod Dubnykův beton.
Wild se dlouho nemohli dostat do tempa, na střely prohráli úvodní část 9:16, a to aktivní začali být až v jejím závěru. Asi největší příležitost měl Granlund, jenž na brankovišti dorážek nahození z úhlu. Byl sice ve správný čas na sprvném místě, ale trefil jenom Pavelcovu výstroj. V závěru třetiny si domácí zahráli první přesilovku, ovšem bez úspěchu.

Do druhé části nastoupili hráči Minnesoty o poznání aktivněji. Blízko srovnání byl Vanek, který z úhlu napřáhl přes obránce do tyče, po dorážce následně sahal Haula, byl ale odstaven hostujícími obránci. V následné přesilové hře měl velkou příležitost Parise. Ten dostal přihrávku na druhou tyč a střílel na přesouvajícího se Palvce, který však na poslední chvíli puk vytěsnil lapačkou.
Když už to vypadalo, že vyrovnání Wild je na spadnutí, přišel trest. Dubnyk nejprve vyrazil Wheelerovu střelu, ale jenom k Drew Staffordovi. A ten dorážel do zpola odkryté klece – 0:2. Z pohledu Wild to byla značně frustrující třetina. Několikrát byli blízko vyrovnání, místo toho ale přišel tvrdý direkt za nevyužité příležitosti.

Jets podle očekávní po přestávce ještě více zavřeli vlastní obranné pásmo, a i přestože byli domácí výrazně aktivnější, dařilo se jim Pavelcův čistý štít držet i nadále.
Změnit to mohl ve vlastním oslabení dobře hrající Haula, jenže přečíslení nezakončil ideální. Tutovku měl chvíli poté Granlund, který před Pavelcem tečoval nahozený kotouč a jenom těsně minul odkrytý růžek branky.
Wild ke zkorigování skóre nezužitkovali ani přesilovou hru, a tak brzy začalo být jasné, že domácí střelecké trápení v tomto souboji neprolomí. Nic na tom nezměnily ani poslední dvě minuty, jež Dubnyk proseděl na střídačce. Stav 0:2 vydržel až do závěrečného hvizdu.

Spolu: 0 0 32 8:00 41 25 22 8 378 4 8

3 komentárov k “Minnesota nezvládla důležitý souboj, proti Jets vyšla gólově naprázdno”

1. FeelWild napsal:

Škoooooda 🙁

2. admin napsal:

No, veľká škoda. Winnipeg bo lsíce hlavne vprvej tretine lepší, potom ale Minny mala dosť šancí, ktoré mala využiť. Bez gólu sa nevyhráva.