Minnesota nestačila na Pittsburgh a prehrala 1:3

Po krátkej viaončnej prestávke sa NHL opäť rozbehla a na druhý sviatok vianočný boli v akcii aj Divosi. Z víťazstva sa však v Xel Energy Center netešili. O to sa postrali hokejisti z Pittsburghu, ktorí Wild zdolali 3:1. Tučniaci vyzerali na ľade čerstvejší,na ľade mali väčšinu zápasu prevahu a zaslúžene vyhrali, Minnesotu však môže mrzieť niekoľko vynikajúcich šancí, ktoré zahodili ešte za nerozhodného stavu. Všetky góly duelu padli v druhej tretiny, o jediný gól domácich sa postaral Jason Zucker, ktorý sa presadil po deviatykrát v sezóne.

Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly a asistencie: 39. Zucker (Vanek, Scandella) – 25. Crosby (Perron, Letang), 39. Fehr (K. Porter, Cullen), 40. Hornqvist PP (Crosby, Letang)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Brodin, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Zucker – Niedermaier, Coyle, Fontaine – Haula, Stoll, Porter.

V úvode sa príležitosťami uviedli oba tímy, Niederreiter aj Malkin ohrozili brankárov spomedzi kruhov, tí však boli pozorní. Potom sa dlhší čas hralo bez výraznejších šancí, približne v polovici tretiny mal ale obrovskú Scandella. Krásne našiel Vanek a on mal pred sebou už len odkrytú bránu, zazvonila však pravá žrď brány. Scandella bol zapletený aj v ďalšej akcii, keď nahrával Zuckerovi, ktorého strelu zlikvidoval gólman Murray a Vanek v dobrej pozícii na dorážku netrafil skákajúci puk. Najväčšiu príležitosť mali Penguins paradoxne vo vlastnom oslabení. Wild stratili puk vo vlastnom pásme, dostal sa k nemu Bonino, spomedzi kruhov vystrelil a len trafil konštrukciu Dubnykovej brány. Stav po prvých 20 minútach tak bol bezgólový, Penguins síce viedli na strely 11:4, všetky strely Minnesoty ale boli nebezpečné.

Do prostrednej časti vstúpil Pittsburgh aktívne a s veľkým tlakom, čo vyústilo aj do otváracieho gólu. Strelil ho Sidney Crosby strelou z prvej po prihrávke Perrona. Následne  sa predviedli obaja brankári, Dubnyk betónom zachránil pri obrovskej šanci Hornqvista, na opačenej strane zas Murray vytiahol pekný semafor pri strele Zuckera. Wild sa snažili o vyrovnanie, dve minúty pred druhou sirénou, na konci dobrého striedania ale inkasovali na 2:0. Tučnici využili hybridný icing a obrana divochov sa nedohodla, k puku sa tak dostal Kevin Porter, ktorý našiel pred bránou Erica Fehra a ten prekonal Dubnyka. O 45 sekúnd neskôr domáci odpovedali a znížili zásluhou Jasona Zuckera, ktorého perfektne uvoľnil Vanek. Penguins ale predsalen strávili druhú prestávku s dvojgólovým vedením, pretože 33 sekúnd pred koncom druhej tretiny využili presilovku. Po dobrej práci Crosbyho sa presadil Hornqvist .

V tretej tretine hostia dlho Minnesotu k ničom nepúšťali, až šesť minút pred záverom prišla pre domácich presilovka. V nej mali niekoľko dobrých príležitostí, hlavne Vanek a Parise, kontaktný gól ale nedali a tak musel prísť v posledných dvoch minútach vabank, v podobe odovlaneého brankára. Ani to však nepomohlo k zdramatizovaniu, aj preto, že Pominville po Granlundovej prihrávke zakončoval len do žrde.