Minnesota na tripe stopercentná, poradila si aj s Oilers

Čaro trénera Johna Torchettiho stále trvá. Wild pod jeho vedením zvíťazili aj do tretice a z tripu po Západnej Kanade si donášajú plný počet bodov. V každom z týchto duelov dali päť gólov (v predošlých 16-tich pritom nedali viac ako tri). Edmonton Minnesota porazila 5:2 a dvojodový zápas odohrali až paiti hráči: Mikael Granlund (1+1), Matt Dumba (1+1), Thomas Vanek (1+1), MikkoKoivu (0+2) a Mike Reilly (0+2), pre ktorého to boli prvé dve asistencie v NHL. 18. gól v sezóne dal Charlie Coyle a vyrovnal tak v tomto ohľade lídra Wild Pariseho.

Edmonton Oilers – Minnesota Wild 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 10. McDavid (Puliot, Eberle), 18. Yakupov – 10. Pominville PP (Granlund, Vanek), 14. Dumba PP (Parise, Koivu), 25. Vanek (Koivu, Reilly), 36. Granlund (Dumba, Reilly)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon – Prosser, Dumba – Folin, Reilly – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci olejári a boli aj blízko k úvodnému gólu, keď po strele Halla zazvonila žrď Kuemperovej brány. Wild pomohla presilovka, ktorú vybojoval a aj využil Jason Pominville. Peknou strelou po pihrávke Vaneka to zavesil do brány Talbota. Už o 28 sekúnd neskôr Edmonton vyrovnal, po rýchlom prečíslení vyrovnal supertalent McDavid, ktorému puk pred odkrytú bránu naservíroval Pouliot. Lenže Minnesota si zahrala ďalšiu početnú výhodu a opäť ju využila. Tentokrát sa presadila prvá presilovková formácia, konkrétne Matt Dumba, ktorý sa snažil prihrať Coylovi, jeden z domácich hráčov si ale puk zrazil do vlastnej brány. Oilers ale dokázali odpovedať aj druhý krát, po dobrom napádaní Prossera v útočnom pásme a zisku puku vymietol pavučinu v bráne Kuempera Yakupov.

Na začiatku druhej tretiny zažili Divosi krušné chvíle v oslabení, domáci totiž odohrali výbornú presilovku s množstvom šancí, gól sa im však streliť nepodarilo. Neskôr sa tak ujala vedenia Minnesota. Po prihrávke Koiva spoza brány skóroval strelou z prvej  Thomas Vanek, ktorý nedal Talbotovi šancu. Oilers mali príležitosť na vyrovnanie v ďalšej presilovke, pri tvrdej strele Yakupova ale Kuemperovi pomohla konštrukcia brány. Yakupov sa o pár minút neskôr ocitol v ďalšej možnosti, sám pred Kuemperom urobil blafák, brankár Wild však predviedol vynikajúci zákrok lapačkou. V 36. minúte prišiel ďalší gólový moment. Dvojgólové vedenie Minnesoty po 40 minútach zariadil dorážkou strely od Dumbu Mikael Granlund.

V tretej tretine mal dvakrát po sebe šancu na druhý gól v zápase Granlund, gólman Oilers jeho pokusy zastavil. To však Minnesote nemuselo vadiť, pretože si Edmonton držala na dištanc na nepustila ho takmer k ničomu. Dve minúty pred koncom to Oilers ešte skúsili so šiestimi hráčmi, nič však nevymysleli a štyri sekundy pred sirénou ešte spečatil víťasztvo Wild Charlie Coyle.

Minnesotu najbližšie čaká prestížny zápas pod holým nebom proti Chicagu. Tešiť sa naň môžeme už v nedeľu večer.

Spolu: 5 8 27 4:00 27 25 21 23 412 15 6

2 komentárov k “Minnesota na tripe stopercentná, poradila si aj s Oilers”

1. pavel napsal:

Nevím, co jim Torch ordinuje, ale určitě by s tím neměl přestat :-). Mám velkou radost, že bodují hráči jako Pommer, Granlund a hlavně Reilly. A Coyle nejlepší střelec týmu? To jsou věci, moc mu to přeju :). I když podle sestřihů se divím, že ten přesilovkový gól byl Dumby a ne jeho.

• admin napsal:

Presne tak, hráči robia radosť 🙂 A ten gól najprv pripísali Coylovi, potom to ale opravili, asi sa puku nedotkol a bol to vlastný gól.