Minnesota doma prvýkrát prehrala, nestačila na Pittsburgh

Po piatich výhrach v Xcel Energy Center si Wild pripísali prvú domácu prehru, keď podľahli Penguins 1-4. Pittsburghu sa vyplatil ťah s nasadením náhradného brankára Thomasa Greissa napriek tomu, že jednotka Fleury vychytal dve nuly v rade (Proti Minnesota však ešte nikdy nevyhral). Greiss sa za dôveru trénerovi odvďačil 33 zákrokmi.

Ako jediný ho v tretej tretine v oslabení prekonal Nino Niederreiter. To bolo však už len zníženie stavu na 1-3 z pohľadu Wild. v poslednej minúte prvého dejstva otvorili Pens skóre gólom Spalinga, v druhej tretine pridal gól Sutter a Kunitz v presilovke. Gólom do prázdnej brány uzavrel gólový účet stretnutia Hornqvist.

Kuemper v bráne Wild si pripísal 19 zákrokov.

V tretej tretine to chvíľu vyzeralo, že divosi znížili na 3-2, gól Koiva však rozhodca neuznal.

„Je to frustrujúce, pretože sme si mysleli, že sme späť v hre, a samozrejme, videli sme puk vojsť do brány. Bolo to ťažké,“ povedal útočník Wild Jason Pominville.

„Dnes boli lepší ako my. My sme veľa strácali puky a nadokázali využiť šance,“ skonštatoval Ryan Suter.

Ďalšou negatívnou správou pre Minnesotu je zranenie jej najproduktívnejšieho hráča v sezóne Zacha Pariseho. Závažnosť zranenia zatiaľ nie je známe.

Ďalší zápas čaká Wild vo štvrtok vonku, kedy nastúpia proti Ottawe Senators.

Sumár: Minnesota — Pittsburgh 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 51.  Niederreiter v oslabení (Suter, Brodin) — 20. Spaling (Downie, Scuderi), 23. Sutter (Scuderi, Martin), 36. Kunitz PP (Malkin, Letang), 59. Hornqvist do prázdnej brány (Crosby)