Minnesota doma pěti góly sestřelila Canucks

Série výher pokračuje! Minnesota zvítězila i pošesté v řadě, tentokrát to na domácím ledě odnesl Vancouver. Svěřenci Mikea Yeoa předvedli opět přesvědčivý výkon a konečně si i s chutí zastříleli. V polovině utkání po pátém gólu vyhnali Millera z branky. Xcel Energy Center slavila přesvědčivou výhru 5:3. Bodově zazářil Mikko Koivu, který se asistencemi podílel na třech gólech.

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Schroeder (Coyle, Dumba), 8. Pominville (Vanek, M. Koivu), 16. Niederreiter (M. Koivu, Suter), 28. Suter (M. Koivu, Parise), 28. Brodziak (Spurgeon, Brodin) – 11. Kassian (Higgins, Hamhuis), 22. Matthias (Vrbata, Hamhuis), 58. Stanton

Na střely sice vyrovnaná první část měla jasný průběh ve prospěch Wild. Ti do utkání vlétli ve velkém stylu. Už po pěti minutách vedli díky spolupráci Coyla a Jordana Schroedera, který tváří v tvář Millerovi uspěl bekhendovou střelou. Pro Schroedera to byla první branka v sezoně a první v dresu Minnesoty. Trefil se proti svým bývalým spoluhráčům.
O dvě minuty později hráli domácí přesilovou hru, během níž našel  Vanek krásnou křížnou přihrávkou před brankou úplně volného Jasona Pominvilla, jenž už neměl těžkou práci.
V jedenácté minutě po více než dvou zápasech kapituloval Dubnyk, když jej v brejku možná trochu lacině prostřelil Kassian. Za pět minut už ale měli Divočáci zpět dvoubrankové vedení. Kapitán Koivu ukázal, že je rozený rozdavač puků a od mantinelu do mezikruží poslal kotouč na Nina Niederreitera. Ten zavzpomínal na formu z úvodu sezony a přesnou střelou vsítil svůj šestnáctý gól.

Vstup do druhé části Minnesotě nevyšel. Matthias se po Vrbatově teči dostal k vyraženému kotouči a snížil dorážkou do odkryté branky. Jenže hlad Minnesoty po gólech neustával, ve 28. minutě hrála přesilovou hru, a když Ryan Suter napřáhl na modré a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě, bylo to už 4:2. Pro Sutera to byl druhý gól v sezoně. Za dalších pětačtyřicet vteřin Xcel Energy Center bouřila popáté! Zpoza branky se dostal puk na hokejku Kyle Brodziaka, který vkleče z pravého kruhu propálil Millera. Vancouver následně poslal mezi tyče Lacka.
Náhradník v brankovišti do druhé třetiny nekapituloval. Stejně tak ani Devan Dubnyk, byť za ním krátce po páté brance Wild zazvonila tyč.

Ve třetí části se utkání už prakticky jenom dohrávalo. Canucks se sice snažili o vytvoření souvislejšího tlaku, tuto snahu ale domácí pevnou obranou a nebezpečnými brejky rozbíjeli. S přibývajícími minutami bylo jasné, že body zůstanou v St. Paul. Dvě minuty před koncem normální hrací doby dal ale hostům naději Stanton, který při hře čtyři na čtyři dokonale tečoval nahození Daniela Sedina za Dubnykova záda. Nic dalšího ale Minnesota svému soupeři nedovolila a náskok uhájila až do závěrečného hvizdu. Wild se díky svému střeleckému apetitu v důležitém zápase proti Vancouver zase o něco přiblížili účasti v play-off.

Hvězdou utkání byl vyhlášen Mikko Koivu díky třem gólovým přihrávkám. Druhou star je Nino Niederreiter a třetí Ryan Suter.

Spolu: 5 10 32 9:00 40 24 16 11 406 10 10

3 komentárov k “Minnesota doma pěti góly sestřelila Canucks”

1. admin napsal:

O dnešný report zo zápasu sa postaral nový redaktor Pavel. Nech sa tí darí 🙂

A k samotnému zápasu, je dobré, že keď Dubnyk nebol až taký istý, tak sme zabrali ofenzívne. Ďalším plusom sú konečne aj dve využité presilovky. Len tak ďalej a play-off nám neujde.