Minnesota dnes hostí Colorado, do brány sa vracia Dubnyk

V základnej časti čakajú na Minnesotu už len štyri zápasy. Tie by mala využiť na vymotanie sa z hernej i výsledkovej krízy, ktorá ju trápi od začiatku marca. Veď Wild do marca prehrali dvakrát po sebe len párkrát, od 28. februára si však výhru v dvoch dueloch po sebe nepripísali. Ideálnym súperom na rozbehnutie sa by mohlo byť Colorado, ktoré je jednoznačne najhorším tímom ligy. A práve s Lavínami si Divosi dnes od polnoci zmerajú sily.

Posledné dva zápasy za Minnesotu odchytal Alex Stalock, povolaný z farmy. A počínal si veľmi dobre, úspešnosť zákrokov mal viac než 94 percentnú. Vychytal jedno víťazstvo, v druhom stretnutí mu ale nepomohli hráči, ktorí nedokázali Nashvillu streliť gól. Hoci Stalock zanechal veľmi dobrý dojem, do bránky by sa dnes mala vrátiť oddýchnutá jednotka tímu, Devan Dubnyk. Snáď sa vráti aj s formou, akú mal počas víťaznej šnúry.

Iné zmeny v zostave zatiaľ nie sú známe, a tak je otázny štart útočníka Jasona Zuckera. Ten chýbal vo včerajšom dueli pre menšie zranenie.

Colorado Avalanche

Aktuálna sezóna je pre Colorado nočnou morou. Avalanche sú so 45 bodmi najhorším tímom NHL a zažívajú jednu z najhorších sezón v histórii. Divochov však proti nim určite nečaká jednoduchý duel, veď v tomto ročníku s nimi už dvakrát prehrali. Navyše, Colorado do Xcel Energy Center prichádza po výhre nad St. Louis, ktoré do play-off postupuje.

Lídrom bodovania tímu je mladý Nathan MacKinnon, ktorý má na konte 51 bodov. Najlepšími strelcami sú 17-góloví Mikko Rantanen a Matt Duchene. Kým nováčik Rantanen príjemne prekvapil, výkony skúsenejšieho Duchenea sú sklamaním. Určite sa od neho čakalo viac ako 37 bodov. Za očakávaniami zaostáva aj kapitán Gabriel Landeskog, na konte má len 29 bodov.

Aj obrana Avs je veľmi slabá. Najlepším obrancom je s 36 bodmi tretí najproduktívnejší hráč celého tímu Tyson Barrie, do tabuľky pravdy však nazbieral až 29 mínusových bodov.

Na brankárskom poste Lavín sa v tejto sezóne vystriedali až štyri brankári. Rus Semyon Varlamov nepodával najlepšie výkony a navyše zranil na dlhú dobu. Jednotkou je preto mladík Calvin Pickard.

Porovnanie súperov

Výsledek obrázku pro colorado avalanche logo
38-7-8-25 bilancia 14-7-3-53
2. miesto v Záp. konferencii,
98 bodov
postavenie v tabuľke 12. miesto v Záp. konferencii,
45 bodov
Mikael Granlund 67 bodov najviac kan. bodov Nathan MacKinnon 51 bodov
Eric Staal 27 gólov najlepší strelec Matt Duchene 17 gólov
Mikael Granlund 42 asistencií najlepší nahrávač Nathan MacKinnon 35 asistencií
Jared Spurgeon 36 bodov najlepší obranca Tyson Barrie 36 bodov
Ryan Suter +33 najlepší v +/- Samuel Henley +1
Tyler Graovac (Ú) 9 bodov najlepší nováčik Mikko Rantanen (Ú) 35 bodov
 Devan Dubnyk 92,4 % (62 z.)
Darcy Kuemper 90,0 % (17 z.)
Alex Stalock 94,4 % (2 z.)
úspešnosť zákrokov
Calvin Pickard 90,8 % (46 z.)
Semyon Varlamov 89,8 % (24 z.)
Jeremy Smith 87,8 % (8 z.)
Spencer Martin 86,5 % (3 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Coyle – Staal – Parise
Zucker – Koivu – Granlund
Niederreiter – Hanzal – Pominville
White – Haula – Stewart

Suter – Spurgeon
Brodin – Folin
Scandella – Dumba

Dubnyk
(Stalock)

Predošlé vzájomné zápasy v tejto sezóne

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 51. Landeskog (Duchene, Rantanen)

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter, Dumba, Prosser, Spurgeon, Brodin, Folin – Zucker, E. Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu (C), Pominville – Schroeder, Eriksson Ek, Stewart – Niederreiter, Graovac, Bertschy.

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Coyle (Spurgeon, Suter), 27. Graovac (Brodin, Dumba) – 44. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 47. Söderberg (Rantanen, Iginla), 50. MacKinnon

Minnesota Wild: Dubnyk – Spurgeon, Suter, Folin, Brodin, Dumba, Reilly, Prosser – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Granlund, M. Koivu (C), Parise – Pominville, Haula, Zucker – Stewart, Graovac, Z. Mitchell.

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Coyle (Staal, Dumba), 29. Koivu (Dumba, Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Granlund, M. Koivu (C), Niederreiter – Pominville, Graovac, Zucker – Stewart, Cannone, Gabriel.

Pridajte komentár