Mikko Koivu v Calgary vystřelil bonusový bod

Po porážce ve Vancouveru si svěřenci Mika Yeoa spravili chuť, v Calgary získali dva body! Výhra se ale nerodila lehko. Wild vedli v první třetině už 2:0, ale Flames znovu ukázali, že letos umí dotahovat nepříznivé stavy. O osudu zápasu tak muselo rozhodnout až prodloužení, v němž bonusový bod vystřelil Koivu. Nováček Michael Keranen se do sestavy nakonec nevešel. V brance znovu stál Devan Dubnyk.

Calgary Flames – Minnesota Wild 2:3p (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Hudler (Wideman, Monahan), 51. Bouma (Wideman, Backlund) – 9. Fontaine (Vanek, Coyle), 12. Dumba (Brodin, Dubnyk), 62. Koivu (Coyle, Scandella)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Prosser, Dumba – Parise, Koivu, Pominville – Vanek, Granlund, Fontaine – Niederreiter, Coyle, Schroeder – Veilleux, Haula, Brodziak

Minnesota předvedla úžasný vstup do utkání. Po opatrnějším začátku pláchl v deváté minutě Vanek po levém křídle, předložil puk před branku, kam si najížděl Justin Fontaine, který střelou z první přehodil Hillerův beton. Hosté následně hráli přesilovou hru, při níž měli velký tlak. Ve chvíli, kdy už byli Flames kompletní, nabral rychlost ve středním pásmu Matt Dumba. Jakmile přejel modrou čáru, zkusil zápěstní střelu, jíž umístil přesně pod horní tyčku a poslal Wild do vedení 2:0.
Flames jako kdyby se nemohli dostat do tempa po celou třetinu. Nepomohla ani přesilová hra po Scandellově faulu. Situaci výrazně zlepšil až tři minuty před sirénou Jiří Hudler, jenž tečoval do sítě Widemanovu střelu od modré čáry. Puk zasáhl na hranici vysoké hole a rozhodčí se jel poradit s kolegou u videa. Branka byla uznána, pro což Dubnyk podle reakcí zrovna pochopení neměl. Za tohoto stavu už se třetina dohrála. Minnesota jí vyhrála i na střely v poměru 11:8.

Do druhé části nastoupili úplně jiní Flames. Začali lépe bruslit a rázem byli všude. Wild měli s jejich hrou v úvodních minutách velký problém, těžko se vůbec dostávali ze svého obranného pásma. Přesto diváci ani na jedné straně dlouho gólovou příležitost neviděli. Na šance do té doby skoupou třetinu změnila přesilová hra Calgary. Během ní měl obrovskou šanci Gaudreau, který pálil z pravého kruhu a Dubnyk v chumlu hráčů vytáhl skvělý zákrok lapačkou.
I díky dvěma přesilovým hrám Calgary ve druhé dvacetiminutovce svého soupeře přestřílelo 15:7. Všechny pokusy ale Minnesota ubránila. Po ofenzivní stránce odehrála slabou třetinu.

Třetí perioda pokračovala v podobném duchu. Jenom s tím rozdílem, že Divoši byli opět vyrovnanějším soupeřem a pomalu začali bránit těsný náskok.
Dobrou příležitost přesně v polovině třetiny dostal Schroeder, který se před Hillerem nadvakrát pokoušel propasírovat nahozený kotouč za čáru. Neúspěšně. A tak přišel trest hned z protiútoku. Lance Bouma nabral po křídle rychlost a z úhlu přesně trefil vzdálenější růžek Dubnykovy branky – 2:2.
Šest minut před koncem normální hrací doby se musel Dubnyk činit před dorážejícím Jonesem. Za další dvě minuty předvedl famózní obranný zákrok po hrubce v rozehrávce pro Gaudreauovi  Dumba. I díky němu utkání dospělo až do prodloužení. Ve třetí třetině Calgary na branku vystřelilo 11krát. Hosté měli o dva pokusy méně.

Overtime neměl dlouhého trvání. Dobrou příležitost měl domácí Hudler, ale následně na druhé straně dostal hodně prostoru kapitán Mikko Koivu, který přes padajícího obránce dostal puk zápěstní střelou pod horní tyčku a rozhodl o bonusovém bodu.