Matt Moulson do Minnesoty!

Wild získali významnú útočnú posilu, Matta Moulsona. Spolu s Moulsonom získala Minnesota z Buffala Sabres aj centra Codyho McCormicka, naopak sa vzdala Torreyho Mitchella a dvoch draftových volieb – v druhom kole v roku 2014 a v druhom kole v roku 2016.

30-ročný Moulson nazbieral v tejto sezóne 38 bodov za 17 gólov a 21 asistencií v 55 zápasoch za New York Islanders a neskôr za Buffalo Sabres. Do Buffala prišiel za Thomasa Vaneka a dve voľby na drafte. Je v poslednom roku svojho kontraktu s platom 3,133 milióna dolárov.

Moulson patrí medzi najodolnejších hráčov v NHL. V posledných troch sezónach odohral všetkých 82 zápasov. V každej z týchto troch sezóna nastrieľal aspoň 30 gólov. Moulson je zručný útočník, ktorému je ťažko zobrať puk a je známy aj svojou tvrdou strelou zápästím.

Taktiež 30-ročný McCormick získal 59 bodov a 503 trestných minút v 358 zápasoch NHL. Je rovnako ako Moulson v poslednom roku kontraktu s „cap hitom“ 1,2 milióna dolárov.

29-ročný Mitchell nazbieral 5 gólov a 12 asistencií v 103 zápasov, v tejto sezóne strelil za Wild len jeden gól. Podľa niektorých zdrojov Mitchell požiadal Wild o výmenu, aj keď to sám Mitchell poprel. Mitchell je tvrdo pracujúci, rýchly forvard, ktorý keď prišiel pred dvoma rokmi do Minnesoty checel hrať na krídle tretieho útoku. Väčšinu času však odohral vo štvrtom útoku.

Pridajte komentár