Léčba trenérem zabrala! Minnesota sestřelila Vancouver

První zápas Johna Torchettiho jakožto trenéra Minnesoty Wild vyšel skvěle. Divoši přerušili sérii porážek a po jistém a hlavně skvěle útočně zahraném utkání vyhráli ve Vancouveru 5:2. Jediným mínusem byly dva inkasované góly opět v oslabení, vše ostatní ale zvládli minnesotští hráči výtečně. Povedené utkání za sebou mají Erik Haula (0+2), Ryan Suter (0+2) a navrátilec do sestavy Jared Spurgeon (1+1). Střeleckou smůlu konečně protrhli i Parise a Niederreiter.

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Tanev (H.Sedin, Vey), 31. H.Sedin (D.Sedin, Hutton) – 10. Parise (Koivu), 17. Spurgeon (Haula, Suter), 23. Fontaine (Haula), 34. Coyle (Spurgeon, Suter), 57. Niederreiter (Granlund, Folin)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Folin – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine.

Doslova útočnou smršť čítající 17 střel na branku předvedla Minnesota v první třetině. Oproti tomu soupeři dovolila jenom čtyři střelecké pokusy. Wild dlouho tlačili a šance měli Parise, který tečoval střílenou přihrávku před brankou, a Zucker, jehož pokus z bezprostřední blízkosti skvěle vychytal Markström. Po necelých deseti minutách už ale Canucks inkasovali. Zach Parise skvěle odebral kotouč v útočném pásmu, vybruslil si na levý kruhu a švihem se trefil ke vzdálenější tyči.
Hosté pokračovali v útočné převaze i nadále, ve čtrnácté minutě však šli po faulu do čtyř. A Vancouver během přesilovky nejprve nastřelil tyč a v jejím závěru po střele Henrika Sedina před brankou přesně do sítě tečoval Christoph Tanev. Gólová radost však domácím dlouho nevydržela. O minutu později do pásma najel Jared Spurgeon, nic nevymýšlel, v nápřahu vypálil a Markstöm poněkud lacině propustil kotouč nad svým ramenem.

Druhá část odstartovala velkou šancí Coylea, který v perfektní souhře ještě hledal před brankou úplně volného Granlunda, jenže ten nedokázal vystřelit. Hned z další akce se ale Wild radovali potřetí! Haula z rohu kluziště našel skvěle před brankou rozjetého Justina Fontainea, ten si položil brankáře a zkušeně zavěsil.
Canucks se do hry dostali až v osmé minutě druhé části, kdy se Jansen proháčkoval až před Dubnyka a v obrovské šanci bekhendovým blafákem trefil pouze břevno. Na druhé straně krátce nato všem unikl Zucker, ani on ale blafákem neuspěl, vychytal jej Markström. Kosatky znovu udeřily v přesilové hře. Henrik Sedin přihrávkou hledal před brankou své spoluhráče, ovšem Dubnyk si holí puk sám srazil do branky – 2:3.
Prakticky totožná situace se odehrála o chvilku později na druhé straně. Během přesilovky Charlie Coyle nahazoval puk z úhlu na branku a obránce Tanev bruslí kotouč srazil mezi brankářovy betony. Vancouver se snažil do přestávky něco se skórem ještě udělat, velkou šanci měl Daniel Sedin po bratrově přihrávce, avšak Dubnyk byl na správném místě. Ač závěr třetiny herně patřil domácím, Divočina udržela dvougólový náskok.

Na rozdíl od prvních dvou třetin, v té třetí už se toho moc nedělo. Vancouver se marně snažil vypracovat si tolik kýžený tlak proti houževnaté obraně Wild. Dubnyk se sice musel mít stále na pozoru, moc práce ale neměl. Na druhé straně do brejku nastartovali Fontaine s Carterem. Fontaine se snažil přihrávat přes obránce, ale pas ke spoluhráči neprošel.
Pět minut před koncem se ke střele z mezikruží dostal Henrik Sedin a Dubnyk ukázal, že si dobře srovnal brankovou konstrukci – potřetí v utkání za ním totiž zazvonila tyč. Vše směřovalo ke hře bez brankáře, jenže tři minuty před koncem normální hrací odskočili Wild za rozdíl tří gólů. Po Granlundově přihrávce ukázal na brankovišti důraz Nino Niederreiter, který v pádu nadvakrát dostal puk za brankovou čáru. Při návratu na střídačku bohužel Nino odjel s bolestivou grimasou.

Díky skvěle odehraným dvěma třetinám a jedné ubráněné se Wild po sérii tristních porážek konečně radují z výhry.